Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak urządzić stanowisko do przewijania niemowlęcia?

Urządzanie pokoju dziecięcego to proces, który warto dobrze przemyśleć. Przedstawiamy wskazówki, które pomogą Ci w zorganizowaniu jego jednej części: kącika do przewijania.

Przewijanie niemowląt – podstawy

W pierwszych miesiącach życia niemowlę będzie zużywać ok. 10-12 pieluszek na dobę i wymagać przewijania co ok. 2 godziny. Odpieluchowanie zaczyna się wtedy, gdy dziecko wykazuje oznaki gotowości do tego, czyli najczęściej między 2. a 4. rokiem życia. Biorąc to pod uwagę, musisz przyznać, że spędzisz sporo czasu w otoczeniu pieluch. Warto więc zadbać o to, by praca z nimi była dla Ciebie jak najbardziej komfortowa. Odpowiednie zaplanowanie układu strefy do przewijania jest tutaj kluczem do sukcesu.

Co sprawdzi się lepiej: komoda z przewijakiem czy stół do przewijania?

Główną decyzją, jaką przyjdzie Ci podjąć, jest wybór między osobnym stołem do przewijania a klasyczną komodą, na której można położyć miękki przewijak. Nie jesteśmy wskazać jednego uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego, gdyż to kwestia indywidualna. Zebraliśmy jednak zalety i wady obu rozwiązań, aby ułatwić Ci ich porównanie, a następnie zakup.

Komoda z przewijakiem

Jest to klasyczna komoda połączona z dostępnym osobno przewijakiem. Wybierając ten mebel, musisz kierować się przede wszystkim jego wysokością (powinna umożliwiać Ci przybranie wygodnej pozycji przy przewijaniu) oraz tym, czy jest łatwy do utrzymania w czystości. Pamiętaj, że będziesz na nim zmieniać pieluszki, więc po każdym użyciu trzeba będzie przetrzeć blat z powodów higienicznych.

Szuflady, w które jest wyposażona komoda, są pojemne i bez problemu pomieszczą znacznie więcej niż tylko akcesoria do przewijania. Możesz trzymać w nich również ubranka, aby zawsze były pod ręką.

Stół do przewijania

Jest to zgrabna konstrukcja, która zazwyczaj zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjna komoda. Tym samym wpasujesz ją w wystrój nawet małego pokoju dziecięcego. Wysoki, ergonomiczny mebel zapewnia wygodę podczas zmiany pieluszki. Wiele modeli można później przekształcić w praktyczny regał na zabawki lub książeczki, gdy przestanie już spełniać swoją funkcję.

Najczęściej jest wyposażony w półki, na których możesz swobodnie posortować używane kosmetyki i pieluszki. Bardzo rzadko są one jednak zamykane – a to oznacza, że część rzeczy będzie przez cały czas na widoku. Z drugiej strony, wysokość półek jest obowiązkowo przemyślana w taki sposób, by sięganie po pieluszki czy kosmetyki było jak najwygodniejsze.

Jakie akcesoria dobrać do przewijaka?

Pielęgnacja dziecka podczas zmiany pieluszki to proces, który wymaga pewnych akcesoriów. Wszystkie niezbędne artykuły, które ułatwią Ci uporządkowanie strefy do przewijania, znajdziesz tutaj: https://www.bebeconcept.pl/collections/polecane-wyprawka-pielegnacja-noworodka. Sklep oferuje wysokiej jakości produkty, takie jak zapasowe pokrowce na przewijak, organiczne pieluszki oraz delikatne kosmetyki pielęgnacyjne, które świetnie zadbają o delikatną skórę na pupie.