Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

All Inclusive – co to znaczy?

Wakacje – każdy z nas przez cały rok marzy o tym, aby wybrać się na upragnione wakacje z dala od tłumów w egzotycznym miejscu, gdzie nie będzie można narzekać na pogodę. Z wielką niecierpliwością przeglądamy najnowsze katalogi biur podróży, chcąc wybrać dla siebie jak najbardziej ciekawą ofertę. To właśnie w nich bardzo często można spotkać sformułowanie „all inclusive”. Co dokładnie oznacza to pojęcie i czego można się w związku z tym spodziewać?

All inclusive – ogólnie

Pojęcie 'all inclusive” w tłumaczeniu oznacza wszystko w cenie.  Jeżeli do naszych rąk trafi oferta z podpisem „all inclusive” to oznacza to tylko, że podczas pobytu będzie można skorzystać ze wszystkich udogodnień, jakie znajdują się na miejscu. Nie będą nas obowiązywały żadne ograniczenia. Aczkolwiek hotel ma prawo narzucić ograniczenia godzinowe. W skład takiego all inclusive wchodzi na ogół:

  • 3 posiłki dziennie – śniadania, obiady i kolacje bez żadnych ograniczeń,
  • przekąski pomiędzy posiłkami – w każdym hotelu może wyglądać to zupełnie inaczej,
  • dostęp do lokalnych alkoholi bez żadnych ograniczeń,
  • dostęp do zwykłych napoi bez żadnych ograniczeń.

Oprócz produktów spożywczych, placówki hotelowe dodatkowo przewidują dla swoich gości dostęp do najróżniejszych atrakcji bez żadnych ograniczeń.

All inclusive – w praktyce

Jak wiadomo – teoria swoje, a praktyka? Wszystko zależy od danej placówki hotelowej. Sformułowanie wszystko w cenie w różnych miejscach może oznaczać coś zupełnie innego, co nie powinno nas też w ogóle dziwić. W jednym hotelu nie będzie trzeba martwić się leżakami i ręcznikami przy basenie, które zawsze będą na nas czekać, a w zupełnie innej placówce będzie trzeba wnieść za nie stosowne opłaty. Podobnie jest zresztą z napojami, ponieważ to w ich przypadku bardzo często można spotkać różnego rodzaju ograniczenia. Jeden hotel będzie stosował się do zasady „czym chata bogata”, a jeszcze inny doda małymi literkami, że wśród takich napoi znaleźć można tylko wodę i lokalne soki, nie wspominając ani słowem o alkoholu za który trzeba będzie zapłacić.

Tanie all inclusive

To, co na pewno rzuca się z miejsca w oczy to fakt, że opcje all inclusive są droższe od zwykłych pakietów wakacyjnych. Ich cena na pierwszy rzut oka może odstraszać, ale należy zatrzymać się chwile nad taką ofertą. Czy all inclusive jest na pewno takie drogie? W końcu uiszczamy jedną opłatę za całość i korzystamy do woli z najróżniejszych atrakcji, jakie zawsze są dopisane w regulaminie i niczym się nie przejmujemy. Nie zapominajmy o tym, że zwykłe pakiety cenowe są dobre, ale będziemy musieli do nich dopłacić, aby móc się dobrze bawić. Sumując na końcu i tak okaże się, że pakiet all inclusive wyjdzie taniej, dlatego już na wstępie nie warto się co do niego zrażać.