Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zabezpiecza przed finansowymi konsekwencjami wydarzeń, jakich efektem są straty osobowe czy rzeczowe spowodowane osobom trzecim. Ubezpieczenie to zapewnia rekompensatę strat spowodowanych osobom trzecim zarówno w domu jak również poza nim – w kraju oraz za granicą. Ubezpieczenie obejmuje wszelkich domowników, natomiast również straty spowodowane poprzez zwierzęta domowe, na obszarze całego świata z wyłączeniem USA oraz Kanady. Obszar ochrony w ramach OC w życiu osobistym jest określany samodzielnie poprzez stowarzyszenie ubezpieczeniowe. Wszelkie potrzebne dane na tenże temat zamieszczone są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) – z dokumentem tymże należy koniecznie się zaznajomić przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem. OC w życiu prywatnym ma na celu ochronę przed konsekwencjami działań nie jedynie posiadacza polisy, lecz również osób współubezpieczonych oraz stworzeń domowych.

Czym jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jak sugeruje sama nazwa, będziemy mieli z nim do czynienia w sytuacjach, w jakich staliśmy się sprawcą zdarzenia powodującego szkodę innej osobie. Szkoda taka może przy tymże obejmować mienie jak również zdrowie danego człowieka.
Ochrona w ramach OC mieszkaniowego funkcjonuje do czasu wygaśnięcia polisy mieszkaniowej, jakiej jest częścią. Mieszkania oraz domy ubezpiecza się często na rok, choć niewątpliwie jednakowo dobrze może to być 6 miesięcy lub 2 lata – wszystko zależy od tego, jakie zapisy w umowie uzgodnimy wcześniej z towarzystwem. Jest mnóstwo sytuacji, w jakich OC w życiu osobistym może wykazać się przydatne. Przeważnie wykorzystuje się z niego zadośćuczynienie przy zalaniu sąsiadów, jakie miało miejsce z naszej winy. Należałoby wspomnieć, iż zalanie generalnie jest najpopularniejszą podstawą wypłaty rekompensaty z polisy mieszkaniowej.

Popularny dodatek do różnych ubezpieczeń

OC w życiu prywatnym można wykupić jako samodzielny artykuł aktuarialny. Zdecydowanie popularniejsze jest natomiast zawieranie go w ramach umowy specjalnej do ubezpieczenia majątkowego (np. ubezpieczenia mieszkania) czy ubezpieczenia na życie. Takie wyjście może się niezwykle opłacić, gdyż umowy pakietowe z zasady są zdecydowanie lepsze finansowo.

Jak funkcjonuje OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, zatem ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w większości wypadków można dokupić mając już standardową wersję polisy mieszkaniowej – od ognia oraz różnych wydarzeń przypadkowych. Wariant główny zabezpiecza samą nieruchomość, zatem tzw. mury oraz potencjalnie elementy trwałe. Na obszar ochrony składa się tu od kilku do kilkunastu wydarzeń przypadkowych, np. pożar, upadek samolotu, uderzenie pioruna, zalanie lub huragan.

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym obejmuje nie jedynie zniszczenie mienia

Zwiększenie polisy nieruchomości o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym nie znaczy bynajmniej, iż ochrona ubezpieczeniowa będzie dotyczyć jedynie zniszczenia mienia obejmującego lokal mieszkaniowy. Chroni ubezpieczonego także od efektów finansowych za spowodowanie szwanku na zdrowiu u osoby trzeciej. Pogryzienie sąsiada poprzez psa czy przejechanie pieszego poprzez dziecko podczas jazdy na pojeździe, czy złamanie nogi na nieodśnieżonym przed posiadłością chodniku – to jedynie przykładowe okoliczności, w jakich polisa pozwala uniknąć specjalnych wydatków.

Gdzie mogę zakupić OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym jest zwykłym poszerzeniem polisy mieszkaniowej, jakie odnajdziemy w ofertach właściwie wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Dane oferty różnią się od siebie m. in. co do wielkości kwoty ubezpieczenia, obszaru ochrony, wyłączeń odpowiedzialności lub również ceny. Więc również należałoby porównywać ze sobą propozycje przygotowane poprzez rozmaitych ubezpieczycieli.

Kiedy OC w życiu prywatnym nie funkcjonuje?

Każde TU swobodnie reguluje wyłączenia własnej odpowiedzialności. Przeważnie ubezpieczyciele nie odpowiadają za straty, jeśli: działamy specjalnie na szkodę osoby trzeciej, w chwili wystąpienia szkody byliśmy pod wpływem alkoholu czy różnych środków odurzających, osobą pokrzywdzoną jest własny domownik, sprawcą straty jest np. nasza pomoc domowa, opiekunka do dzieci, strata dotyczy kapitałów, dokumentów, własny pies należy do katalogu ras niebezpiecznych (choćby bez rodowodu), własny pies nie ma żądanych szczepień, strata pochodziła z działania stałego oraz trwałego, praktykujemy sporty niebezpieczne oraz wyczynowe, stosujemy broni palnej.

OC w życiu osobistym za granicą

Bardzo dobre jest OC w życiu prywatnym jako bonus do ubezpieczenia turystycznego. Przede wszystkim, możesz liczyć na pomoc materialną, jeżeli spowodujesz straty podczas podróży lub na stoku narciarskim. Wyobraź sobie, iż podczas wyjazdu za granicę, zepsujesz drogi sprzęt w górach przypadkowej osoby. Może wykazać się, iż suma odszkodowania jest niezwykle duża – tymże bardziej, iż liczona będzie np. w euro. Do tego starczy dodać jeszcze opłaty sądowe, jakie mogą być rzeczywiście straszne. W takiej sytuacji korzystne będzie OC w życiu prywatnym, jakie pokryje takie wydatki.

OC w życiu prywatnym – jak dobrać właściwe?

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Przede wszystkim należy zobaczyć przedmiot oraz obszar takiego ubezpieczenia. W wypadku OC w życiu prywatnym, które proponuje mnóstwo ubezpieczycieli, ubezpieczenie obejmuje nie jedynie Ciebie, ale również Twoich najbliższych, jacy z Tobą mieszkają. Obok przykładów przytoczonych wyżej, najczęstszymi przypadkami zgłaszanymi poprzez kontrahentów jest wjechanie w kogoś na stoku narciarskim lub sytuacje, w jakich dziecko wpadnie na kogoś jadąc pojazdem.

Ile kosztuje polisa OC w życiu prywatnym?

Wartość polisy zależna jest w decydującej mierze od wielkości odpowiedzialności ubezpieczyciela. Nie należałoby wykupować polisy na sumy do 5 tys. Weźmy prosty przykład: doniczka z własnego balkonu jakimś cudem spada na dach luksusowego pojazdu. Autoryzowany salon z pewnością nie dokona naprawy w sumie do 5 tys. Należałoby zatem zapłacić kilka złotych więcej oraz zabezpieczyć się co najmniej na kilkadziesiąt tysięcy. Przeważnie OC w życiu osobistym dokupuje się do ubezpieczenia mieszkania czy domu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]