Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy robienie na drutach jest dla każdego?

W ciągu ostatnich lat robienie na drutach przestało być uważane na nudne i niemodne zajęcie wykonywane przez starsze panie, a wręcz przeciwnie stało się trendem. Dzierganie to dobry sposób na odpoczynek, rozwijanie pasji, a nawet rozkręcenie biznesu. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy robienie na drutach jest dla ciebie, odpowiedź brzmi – jest dla każdego.

Druty i włóczka

Do rozpoczęcia pracy, oprócz motywacji trzeba mieć odpowiednie materiały. W pasmanteriach i sklepach internetowych występuje tak wiele rodzajów włóczek i drutów, że każdy znajdzie te najlepsze dla siebie, idealne akcesoria. Doświadczeni dziewiarze polecają korzystać z drutów o średniej grubości, najlepiej na takich z żyłką, żeby włóczka z nich nie spadała. Nitka również powinna być dostosowana grubością do drutów, ponieważ wtedy wygodniej się pracuje. Wszystkie niezbędne rzeczy, które są konieczne do rozpoczęcia dziergania znajdują się w sklepie https://zamotane.pl/pl/c/Akcesoria/16. Ta internetowa pasmanteria oferuje zestawy do robienia na drutach. Wybierając taki zestaw, nie będziecie musieli porównywać parametrów pojedynczych narzędzi, tylko otrzymacie gotową kompozycję do zrobienia unikatowych robótek.

Kto może robić na drutach?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy! Robienie na drutach ma sprawiać przyjemność, dlatego nie na miejscu jest wskazywanie osób, które mogą to robić, a które nie. Niezależnie od płci, wieku czy rodzaju wykonywanej pracy, dziergać mogą wszyscy. To hobby nie wymaga też od ludzi specjalistycznej wiedzy lub tytułu naukowego. Jeśli macie ochotę nauczyć się robić sweter na drutach, śmiało, wybierzcie kolor włóczki i zacznijcie!

Jakie korzyści płyną z robienia na drutach?

Dzierganie przynosi wiele benefitów osobom, które podjęły się tego zadania. Przede wszystkim daje satysfakcję z tego powodu, że własnoręcznie jesteście w stanie wyczarować nietypowe i unikatowe robótki. Poczucie radości wzrasta, gdy możecie obdarować nimi swoich bliskich. Wpływa także na obniżenie poziomu stresu oraz pobudza twórcze myślenie. Robienie na drutach  może okazać się korzystne dla waszego portfela. Zwłaszcza osoby, których umiejętności są na tyle profesjonalne, mogą pomyśleć o założeniu działalności, specjalizującej się w sprzedaży handmadowych robótek.

Robienie na drutach a zdrowie

Nie każdy o tym wie, ale dzierganie wpływa na stan zdrowia. Przede wszystkim działa uspokajająco i odprężająco. Skupiamy się na jednej czynności i powtarzamy te same sekwencje ruchów miarowo, w podobnym tempie. Naukowcy udowodnili też, że robienie na drutach jest dobrym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi, dla osób borykających się z nadciśnieniem.

Dzierganie usprawnia palce

Robienie na drutach świetnie sprawdzi się u dzieci i seniorów, ponieważ wpływa na rozwój motoryki małej. Trzymanie w dłoniach włóczki i drutów angażuje do pracy ręce, a zwłaszcza palce, które trzeba sprawnie zginać. Robienie na drutach daje efekt treningu, którego nie uzyska się przy okazji innej aktywności fizycznej.

Walka z nałogami a druty

Robienie na drutach może wspomagać terapię osób uzależnionych od papierosów lub mierzącymi się z zaburzeniami odżywiania. Podczas pracy myśli skupione są wyłącznie na robótce i powtarzalności ruchów. W ten sposób organizm zajęty inną czynnością, nie sięga odruchowo po przekąskę czy papierosa. Taka sytuacja jest również pomocna, gry odczuwa się silny ból. Wciągając się w dzierganie, zapomina się o bólu, przynajmniej na chwilę.

Dzierganie jest w duchu slow life

Życie w ciągłym pośpiechu i presją z otoczenia negatywnie odbija się na zdrowiu psychicznym oraz fizycznym wielu ludzi. Zwolnić i uspokoić myśli pomaga dziewiarstwo. Daje podobne efekty, które można zauważyć uprawiając jogę czy medytując. To dobry sposób na wyciszenie i skupienie swoich myśli na jednym zadaniu. Reguluje się wtedy oddech a mięśnie ulegają rozluźnieniu. Taka codzienna praktyka dla niektórych może okazać się lepsza niż zajęcia jogi.

Powodów, dla których warto spróbować swoich sił w robieniu na drutach jest wiele. Pamiętajcie też, że dziergać może każdy, bez względu na płeć czy wiek. Ci, którzy to robią, cieszą się dobrym zdrowiem i pięknym otoczeniem.