Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Firma przeprowadzająca audyt – jak ją wybrać?

Na rynku istnieje wiele różnych firm przeprowadzających audyty, w tym również kancelarii prawniczych zajmujących się tego typu działaniami. Przy wyborze odpowiedniej, przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, dzięki którym będzie mógł wybrać firmę wysokiej jakości.

Czym jest audyt prawny?

Due diligence ma za zadanie dokładnie przyjrzeć się najważniejszym sprawom w przedsiębiorstwie, wyciągnąć wnioski z obecnego stanu i w razie problemów zaproponować stosowne rozwiązania. Audyt prawny identyfikuje istniejące oraz potencjalne ryzyka związane z planowanymi przez przedsiębiorców transakcjami kapitałowymi. Mogą one dotyczyć, np. zakupu udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego, fuzji, przejęć czy wydzielenia oraz sprzedaży jakiejś części firmy. Na audycie najważniejszą kwestią jest szczegółowa ocena aktualnej sytuacji prawnej badanego podmiotu. Tego typu działania polecane są co jakiś czas również firmom, które nie szykują się do transakcji, ale chcą poprawić i wyeliminować błędy oraz niesprawności.

Jaką firmę wybrać do przeprowadzenia audytu?

Przedsiębiorca wybierając firmę zewnętrzną do przeprowadzenia audytu prawnego, powinien wziąć pod uwagę takie kwestie, jak np. wielkość firmy i zakres jej działania. Należy przyjrzeć się pracownikom i sprawdzić ich kwalifikacje oraz wykształcenie. Najczęściej do audytu wydelegowuje się kilka osób, w tym prawników. Dobra firma to również taka, która posiada szeroki zakres informacji o sobie i przeprowadzanych działaniach, np. na stronie www. Ponadto warto zaufać wieloletniemu doświadczeniu i kompleksowej obsłudze. Im więcej dana firma oferuje przedsiębiorcy, tym lepiej. Korzystanie z doświadczenia profesjonalistów pozwoli nie tylko szybko wykryć błędy, ale również da możliwość na ich rozwiązanie. Ważnym aspektem przy wyborze firmy zewnętrznej jest również jakość obsługi i kontaktu z przedsiębiorcą. Tak ważne kwestie, jak audyt prawny powinny być traktowane z należytą starannością.