Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kursy orientalnych technik masażu — na jakie zwrócić uwagę?

Praktykujesz już jako masażysta jednego z orientalnych typów masaży? A może dopiero planujesz nauczyć się masażu rodem z Dalekiego Wschodu?

Bez względu na to, jaka jest Twoja motywacja do podjęcia nauki masażu orientalnego, Twoją uwagę mogą przykuć:

  • masaż tajski
  • masaż shiatsu
  • masaż gorącymi kamieniami

Kurs masażu tajskiego dla Ciebie

Masaż tajski wyróżnia się spośród innych orientalnych rodzajów masażu m.in. tym, że łączy w sobie elementy: jogi, akupresury, medytacji itp. Nie jest zatem jedynie masażem sensu stricto, chociaż naturalnie masowanie i manualne techniki oddziaływania na różne partie ciała są w nim kluczowe.

Wszystkie orientalne masaże stanowią zresztą niejako element szerszej filozofii, związanej również z dietą, medycyną, kulturą – szeroko pojętym stylem życia na danym obszarze, z jakiego się wywodzą.

Kurs masażu tajskiego to kurs tego szczególnego rodzaju masażu, który nie tyle stanowi uzupełnienie innych elementów terapii, ile włącza bezpośrednio w swoją praktykę inne metody oddziaływania na organizm, niż masowanie jako takie.

A może shiatsu?

Shiatsu jest masażem japońskim. Jego praktyka jest ściśle związana z pobudzaniem wybranych punktów akupresurowych, co z kolei ma na celu przywracanie równowagi w organizmie. Masaż ten ma oddziaływać, co jest typowe dla masaży orientalnych, na sferę fizyczną, jak i duchową/psychiczną człowieka. Shiatsu tonuje, relaksuje i pomaga wrócić do zdrowia i harmonijnego funkcjonowania organizmu. Wybierając kurs masażu shiatsu, dowiesz się m.in. z jakimi jeszcze formami terapii warto łączyć ten konkretny typ masażu.

Chociaż „shiatsu” oznacza dosłownie „uciskanie palcami”, nie jest to jedyna technika, jaką będziesz się posługiwać, wykonując masaż. Szczegóły tej japońskiej sztuki poznasz dokładniej już na kursie. Ten typ masażu chętnie wybierają osoby dbające o dobre samopoczucie, ale przede wszystkim – o kondycję swojego ciała.

Kiedy zdecydować się na kurs masażu gorącymi kamieniami?

To specyficzny rodzaj masażu. O ile w przypadku shiatsu możesz np. dobierać odpowiednie punkty oraz sposoby ich pobudzania do potrzeb indywidualnych konkretnych osób, w zależności od ich kondycji, schorzeń itp., to w przypadku masażu gorącymi kamieniami zwróć uwagę zarówno na swoje predyspozycje, jak i przeciwwskazania dla klientów.

Masaż gorącymi kamieniami jest bardzo przyjemnym masażem, który relaksuje, poprawia samopoczucie, a jednocześnie – rewitalizuje. Jednak osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia, w ciąży, a także w kilku innych przypadkach – powinny całkowicie zrezygnować z tego typu masażu. Na szczęście dla nich mogą korzystać z szeregu innych masaży dostępnych na rynku, bądź udać się na inny kurs, niż kurs masażu gorącymi kamieniami.

Wciąż jednak pozostaje większość osób, dla których taki masaż jest bardzo atrakcyjny. W związku z tym jest on ciekawą propozycją orientalnego masażu oraz kursu takiego właśnie masażu, obok masażu np. ajurwedyjskiego albo pozostałych wymienionych powyżej i innych.