Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Charakter Brytyjczyków – jacy są na co dzień? Zgodzisz się?

Jak o wszelkich innych narodach, również o Brytyjczykach powstało wiele stereotypów. Niektóre są pochlebne, inne zaś stawiają ich w trochę mniej korzystnym świetle.

Czy zgodnie z powiedzeniem, że „każda plotka ma w sobie ziarno prawdy” opinie o charakterze mieszkańców Wielkiej Brytanii w naszym kraju mają odniesienie w rzeczywistości? W tym celu najlepiej byłoby podszkolić swój angielski online i poznać przedstawicieli tego narodu.

Najpopularniejsze stereotypy o sposobie bycia Brytyjczyków

Przede wszystkim ze stylem życia w Wielkiej Brytanii kojarzy się zainteresowanie jej mieszkańców losami rodziny królewskiej, które często uchodzi wręcz za przesadne. Warto jednakże zauważyć, że nie każdy Brytyjczyk jest zwolennikiem tej familii – ma też licznych przeciwników. Ponadto Brytyjczycy w oczach obcokrajowców, w tym Polaków, uchodzą często za nieszczerych. Czy jest w tym trochę prawdy? To przekonanie wzięło się zapewne stąd, że typowo brytyjskie zagajenie rozmowy poprzez „Jak się masz?” stało się rutyną i niewiele ma wspólnego z rzeczywistym zainteresowaniem samopoczuciem drugiej osoby. Udowodniono jednakże, że Brytyjczycy wyróżniają się na tle przedstawicieli innych krajów wysoką inteligencją.

Często pozory mylą

Jak to bywa w przypadku stereotypów dotyczących charakteru, niezależnie od tego, czy tkwi w nich odrobina prawdy, czy też nie, są one uogólniające. Nie da się stwierdzić, że każdy Brytyjczyk posiada podobne cechy, skoro każdy człowiek jest inny, czy to Polak, czy Niemiec, czy mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Co więcej, lepsze od sugerowania się informacjami dostępnymi w internecie będzie zapisanie się na kurs językowy, jak na przykład angielski w Warszawie, odbycie wycieczki do Wielkiej Brytanii i przekonanie się podczas bezpośredniego kontaktu z jej obywatelami, jacy oni tak naprawdę są. Brzmi kusząco? Bez wątpienia taki wyjazd, dłuższy lub krótszy, pozostanie niezapomnianym wspomnieniem oraz cennym doświadczeniem na lata.