Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Obowiązkowe środki pielęgnacyjne dla każdej kobiety

To, że zawartość kobiecej kosmetyczki jest dla wielu mężczyzn swoistą tajemnicą (i to nawet po wielu latach związku), nie zwalnia ich z obowiązku dbania o ładny wygląd kobiet. Oczywiście nie chodzi tu wcale o wyręczanie ich w trakcie codziennych czynności pielęgnacyjnych, lecz raczej o pomoc w doborze optymalnych środków.

Kobieca kosmetyczka i jej pielęgnacyjne tajemnice

Kosmetyczka – jak sama nazwa wskazuje – to niewielki, funkcjonalny gadżet, którego zawartość jest przeznaczona głównie do bieżących czynności pielęgnacyjnych. Mowa tu o tak prostych czynnościach jak przypudrowanie okolic twarzy, nawilżenie cery, wzmocnienie makijażu, ale też o procesach, które znacznie wychodzą poza proste czynności pielęgnacyjne. Co zatem powinno w takiej kosmetyczce się znaleźć?

Jak wyposażyć damską kosmetyczkę? Oto kilka prostych wskazówek!

Co powinno się znaleźć w kobiecej kosmetyczce? Czas sprawdzić jej zawartość!

1. Skład kosmetyczki powinien być dobierany nie tylko pod kątem określonych substancji i preparatów nawilżających, ale też z uwzględnieniem określonej pory roku! W okresie letnim warto postawić np. na mgiełkę wodną, która – mimo specyficznej konsystencji – da chwilowo odpocząć skórze od ciągłej ekspozycji na ciepło i promieniowanie UV.

2. W okresie letnim warto też zadbać o niewielkie opakowanie kremu chroniącego twarz przed promieniowaniem UV. Oczywiście nie musi być to od razu duża tubka. Wystarczy mała, z którą śmiało można wyjść na plażę… Warto jednak zadbać o cerę, gdyż w kontakcie z ultrafioletem może szybko dojść do jej poparzenia.

3. Z kolei zimą warto zadbać o proste kosmetyki natłuszczająco – nawilżające. Działanie takich preparatów jest bardzo proste i ogranicza się do ochrony skóry przed działaniem mrozu, śniegu i intensywnego wiatru. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych pomadek natłuszczających, które doskonale nadają się do takiej roli.

4. W związku z tym, że piękno kobiety nie ogranicza się do pielęgnacji jej cery, warto zadbać również o podstawowe artykuły wykorzystywane do codziennego makijażu. Tusz do rzęs, krem na twarz, pomadki, a nawet szminka to akcesoria, bez których trudno zadbać o codzienny wygląd.

5. Co powinno się znaleźć w kobiecej kosmetyczce? Trudno wyobrazić ją sobie bez tak prostych akcesoriów jak np. lusterko, szczotka do włosów, grzebyk itd. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób odświeżyć swój wygląd i to nawet po wielu godzinach spędzonych w pracy.

6. Baza pod makijaż – trudno sobie wyobrazić, by w damskiej kosmetyczce nie było miejsca dla bazy pod makijaż. W zależności od preferencji kobiety, preparat ten powinien rozjaśniać lub doprowadzić do zmatowienia cery. Dzięki bazie można ukryć pory (i inne niedoskonałości skóry), a także wydłużyć czas działania podstawowego makijażu.

7. Kosmetyki do włosów – sera, szampony i inne produkty zawsze się przydadzą!

Podsumowanie

Czasami trudno wyobrazić sobie, co tak naprawdę znajduje się w damskiej kosmetyczce. Ba, o wiele trudniejsze jest wyobrażenie sobie, jak poręcznym i pojemnym akcesorium codziennego użytku ona jest. Wie o tym każda kobieta, która świadomie dba o swój wygląd.