Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wyrzucanie liści z działki – jak to zrobić legalnie?

Okres jesienny nieuchronnie wiąże się z opadaniem liści z drzew. Gdy na działce lub w przydomowym ogródku rośnie ich sporo, problem staje się dosyć uciążliwy i wymagający podjęcia konkretnych działań. Warto pamiętać, że palenie liści, które dawniej było powszechną praktyką, dziś jest zabronione i zagrożone karą mandatu do 500 zł. Co pozostaje nam w tej sytuacji? Kiedy przydają się kontenery na odpady i jakie kroki można podjąć, aby legalnie oraz bezpiecznie pozbyć się liści?

Co zrobić z liśćmi zalegającymi na działce?

Na początku należy zaznaczyć, że odpadów zielonych nie wolno również wyrzucić do zwykłego śmietnika. Co zatem można zrobić? Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usług firmy oferującej kontenery na odpady. Taka opcja ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy dokładnie dopasować wielkość pojemnika do naszych potrzeb. Jeśli nie wiemy jaki rozmiar będzie odpowiedni, specjaliści pracujący w takiej firmie z pewnością podpowiedzą nam najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo, zyskujemy możliwość pozbycia się także innych odpadów zielonych, np. trawy, chwastów czy gałęzi. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, po zagrabieniu liści, należy jak najszybciej skontaktować się z firmą i zamówić kontenery na odpady.

Alternatywne sposoby pozbycia się liści

W wielu gminach odbywa się okresowy odbiór odpadów zielonych. Zanim jednak przekażemy je w kolejne ręce, liście trzeba zapakować do worków. Takie rozwiązanie jest dosyć wygodne, jednak minusem jest ograniczony czas odbierania i w wielu przypadkach limit ilościowy. Posiadacze dużych działek oraz ogrodów mogą zatem nie być w stanie przygotować odpadów na dany moment.

Jeszcze inną opcja jest samodzielne przewiezienie liści do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takie jednostki znajdują się w każdej gminie. W tym przypadku również należy umieścić odpady w workach. Są one przyjmowane nieodpłatnie, jednak należy zapoznać się z limitami ilościowymi. Jeśli liści jest niewiele, to rozwiązanie jest bardzo korzystne. Gdy jednak zebraliśmy sporą liczbę worków, problem może pojawić się już na etapie zapakowania ich do samochodu.

Zanim zamówimy kontenery na odpady i zdecydujemy o wyrzuceniu liści, warto zastanowić się nad możliwością ich wykorzystania. Dobrym pomysłem jest np. użycie ich jako materiał na kompost. To zdecydowanie najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Inną opcją jest okrycie warstwą liści innych roślin i tym samym ich zabezpieczenie przed mrozem.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Usuń Gruz z Poznania.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]