Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Projekty domów na wąską działkę – co powinno przykuć naszą uwagę?

Budowa domu to zadanie, które wymaga od nas ogromnego nakładu czasu. Dlatego warto zrobić wszystko, by nasze cztery kąty odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom domowników. Kluczowym elementem okazuje się więc wybór projektu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by dokonać możliwie najlepszego wyboru?

Wąska działa – czy w jakiś sposób nas ogranicza?

Na pierwszy rzut oka zakup wąskiej działki mógłby się okazać nie najlepszym pomysłem. Przeglądając takie parcele można odnieść wrażenie, że zagospodarowanie terenu będzie trudne, a możliwości mocno ograniczone. Tymczasem projektanci dokładają obecnie wszelkich starań, by domy na wąskich działkach były równie funkcjonalne co na większych terenach. W końcu każdy z nas chciałby mieszkać w przestronnym domu i mieć miejsce na aktywność na zewnątrz. Niektórzy chcą przecież prowadzić przydomowy ogródek, inni lubią natomiast pielęgnować różnego rodzaju drzewa i krzewy. Dzięki projektom domów na wąską działkę możliwe jest skuteczne połączenie tych potrzeb. Dlatego właśnie jego wybór jest tak bardzo istotny. Wiele biur projektowych w naszym kraju oferuje gotowe rozwiązania na wąskie działki. Do tego mamy także możliwość wprowadzanie zmian, tak by projekt był idealnie dopasowany do naszej parceli. Projektanci przygotowali rozmaite projekty, w zależności od szerokości i kształtu działki. Dzięki nim możliwe stało się wzniesienie funkcjonalnego domu na parceli o szerokości 12 metrów.

Projekty domów na wąską działkę – co warto w nich uwzględnić?

W nowoczesnych projektach dba się o wygodę domowników na wiele sposobów. Dzięki nim nie muszą oni myśleć o rozmaitych kwestiach. Dobrym przykładem w projektach na wąską działkę będzie np. usytuowanie drzwi wejściowych. W celu uniknięcia nieproporcjonalnie wydłużonego wnętrza przesuwa je się na węższą ścianę. Dobrym ruchem jest także umieszczenie ich w narożniku domu. Taki ruch pozwoli nam lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń wewnątrz budynku. Musimy jednak pamiętać o tym, by nie ozdabiać nadmiernie frontowej ściany. Dlatego powinniśmy ograniczyć się do drobnych dodatków wykonanych z ciekawych materiałów. Pod tym względem architekci także oferują wiele estetycznych rozwiązań. Pamiętajmy też, że każdy projekt podlega adaptacji, dzięki czemu możemy zasugerować zmiany, które lepiej dostosują go do naszych potrzeb. W ten sposób jesteśmy także w stanie zadbać o odpowiednią reprezentatywność naszego budynku.

Projekty domów na wąską działkę – parterowe czy piętrowe?

W celu maksymalnego wykorzystania dostępnej na działce przestrzeni warto zdecydować się na przesunięcie budynku jak najbliżej jednej z granic działki. Nie możemy jednak zapomnieć przy tym o obowiązujących przepisach. Dzięki takiemu ruchowi zyskamy dużo przestrzeni na ogród. Na wąskiej działce warto rozważyć projekt domu piętrowego. W ten sposób będziemy mogli wznieść bardzo przestronny dom, który nie zajmie dużo miejsca na naszej działce. Wybierając projekty domów na wąską działkę musimy także mieć na uwadze garaż. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór opcji garażu podziemnego. Takie projekty znajdziemy bez problemu w sieci. Wystarczy, że klikniesz w ten link https://pracownia-projekty.dom.pl/na_waska_dzialke,piwnica_-_czesciowe_podpiwniczenie.html. Dzięki szerokiemu wyborowi nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem projektu, który w pełni odzwierciedli nasze oczekiwania. Zyskamy też sporo czasu, gdyż nie będziemy musieli jeździć od biura do biura w celu zapoznania się z ich ofertą. Jak widać, projekty domów na wąską działkę mogą być bardzo przestronne. Warto więc mieć je na uwadze podczas poszukiwań wymarzonego domu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]