Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Stwórz idealny nastrój do relaksu. Pomysły na modny taras z kinkietami

W ciepły, letni wieczór nie ma nic przyjemniejszego niż korzystanie z uroków natury przebywając w przydomowej strefie relaksu. Przemyślana aranżacja tarasu, balkonu lub werandy sprawi, że staną się one naszymi ulubionymi miejscami wypoczynku. Jednak aby przestrzeń na zewnątrz Twojego domu lub mieszkania była komfortowa i rzeczywiście nadawała się do spędzania wolnego czasu także po zapadnięciu zmroku, koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Podświetlając taras lub balkon zbudujesz niepowtarzalny klimat wokół domu i przytulną, kameralną atmosferę sprzyjającą leniuchowaniu. Podstawą do stworzenia przyjaznej wszystkim domownikom zielonej oazy spokoju, która umili wolne chwile o każdej porze roku, są odpowiednio dobrane źródła światła. Oto najlepsze pomysły na klimatyczne oświetlenie tarasu i balkonu.

Światło na tarasie. Jakie lampy wybrać?

Właściwe oświetlenie tarasu to rzecz, jakiej nie możemy pominąć przy aranżacji tej części domu. Ciekawie oświetlony balkon, taras czy weranda może stać się ulubionym miejscem relaksu, a także przytulnym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Odpowiednim światłem możemy nie tylko stworzyć magiczny nastrój, ale też wydobyć z tego miejsca wszystko, co ukryte w ciągu dnia: dekoracje, roślinność itp. Oświetlenie tarasu to także rozwiązanie zwiększające komfort domowników i bezpieczeństwo. Właściwie dobrane zewnętrzne lampy ścienne są niewątpliwie piękne, lecz także praktyczne. Lampy tarasowe tworzą niezwykłą scenerię, i, co niezmiernie istotne, zwiększają funkcjonalność przestrzeni, z której możemy korzystać znacznie dłużej niż tylko do zapadnięcia zmroku. Wszystkie punkty świetlne rozmieszczone na tarasie pozwalają na bezpieczne poruszanie się po podwórku wieczorową porą. Największą popularnością w aranżacji takich miejsc jak taras czy balkon cieszą się kinkiety tarasowe. Ten rodzaj oświetlenia pięknie podkreśla detale architektoniczne, jednocześnie wprowadzając nastrojowy i relaksujący klimat.

Jak dobrać kinkiet na taras?

Kinkiety tarasowe to lampy o specjalnej konstrukcji umożliwiającej powieszenie ich na ścianie. Wybór oświetlenia na taras jest ogromny (https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/kinkiety-zewnetrzne), dlatego warto na samym początku zastanowić się, jakich lamp potrzebujemy. Choć taras często jest przedłużeniem salonu, musimy zapamiętać, że wymaga on zastosowania źródeł światła o innych parametrach niż te używane w pomieszczeniach zamkniętych. Rozglądając się za kinkietami na taras czy balkon skupmy się więc wyłącznie na tych przeznaczonych do pracy na zewnątrz. Lampy zewnętrzne produkowane są z trwałych materiałów, zapewniających ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kinkiety na taras są wytwarzane z wysokiej jakości stopów aluminium i stali nierdzewnej, przez co są odporne na korozję. Kupując kinkiety zewnętrzne zwróćmy też uwagę na stopień szczelności IP, informujący o poziomie zabezpieczenia urządzenia przed ingerencją ciał stałych, wody i pyłu. Kinkiety zewnętrzne mogą być wyposażone we wbudowane jedno lub dwa źródła światła. Do oświetlenia przestrzeni na zewnątrz domu możemy wybrać kinkiety świecące w górę, w dół lub góra-dół.

Wybieramy kinkiety tarasowe. Jaka barwa światła w lampach na taras?

Odpowiednio dobrane oświetlenie to wygoda i komfort, dlatego warto szczególnie zadbać o to podczas aranżacji naszego balkonu czy tarasu. Wybierając lampy zewnętrzne do oświetlenia tarasu warto uwzględnić barwę światła. Na balkonie, tarasie czy werandzie najlepiej sprawdzi się ciepłe oświetlenie, o przyjemnej i miękkiej barwie. Stosując kinkiety na taras dające delikatne, rozproszone światło można uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny. Dekoracyjne kinkiety na tarasie dodadzą przestrzeni subtelnego blasku, wprowadzając weń komfort i przyjazną atmosferę domowego zacisza.

Na jakiej wysokości zamontować kinkiety zewnętrzne na taras?

Kinkiety to lampy przeznaczone do montażu ściennego. Najczęściej są niewielkimi gabarytowo lampami, które zajmują minimalną ilość powierzchni, lecz w odpowiedni sposób oświetlają wybrane przez nas strefy. Montaż kinkietów na tarasie jest stosunkowo prosty i szybki. Kinkiety zewnętrzne domu mogą być instalowane pojedynczo lub w komplecie kilku sztuk, co skutecznie rozjaśni całą przestrzeń. Rozmieszczenie źródeł światła należy rozplanować w taki sposób, aby pełniły funkcję dekoracyjną, ale też praktyczną. Wysokość, na której chcemy zamontować kinkiety na tarasie, warto ustalić już na etapie projektowania aranżacji. Wysokość zawieszenia kinkietu zależy przede wszystkim od modelu lampy oraz jej funkcjonalności, a także od miejsca przeznaczenia.

Stwórz taras swoich marzeń z klimatycznym oświetleniem!

Tarasy i balkony stanowią ważną część zabudowy mieszkaniowej. Planując aranżację letniej strefy wypoczynku nie możemy zapomnieć o meblach, kwiatach, dekoracjach, a także o właściwym oświetleniu. Bez względu na to, ile metrów kwadratowych masz do dyspozycji, możesz podkreślić atmosferę tarasu wykorzystując grę świateł i cieni. Podczas zakupów lamp zewnętrznych warto postawić na stylowe kinkiety tarasowe. Sprawią one, że Twój taras nabierze zupełnie nowego wymiaru i stanie się miejscem, gdzie można zaznawać uczucia błogiego relaksu o każdej porze dnia i nocy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]