Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Nowocześnie czy przytulnie? Aranżacja wejścia do domu na 5 sposobów

Odpowiednia aranżacja domu stanowi ogromne wyzwanie dla każdego młodego inwestora. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę nowego domu czy zdecydowałeś się na generalny remont, zacznij od stworzenia spójnej koncepcji. Ważnym elementem każdego projektu powinien być także ogród oraz wejście do posesji. Bardzo ważne jest, aby wystrój wnętrza pasował do całościowego zagospodarowania posesji oraz wyglądu elewacji. W artykule podpowiemy, jak stworzyć oryginalne aranżacje wejścia do domu.

Minimalistyczna aranżacja wejścia do domu

Minimalistyczna aranżacja wejścia do domu jednorodzinnego doskonale sprawdzi się w przypadku prostej bryły budynku. Dodatkowo idealnie dopasuje się do nowoczesnych wnętrz oraz symetrycznych ogrodów, bazujących na idealnie przyciętym trawniku. Jedną z ogromnych zalet tego stylu jest jednocześnie znaczne ograniczenie dekoracji. Jeśli zależy Ci na środowisku naturalnym, postaw na akcesoria wykonane z ekologicznych tworzyw. Zdecyduj się na stworzenie szerokiego wejścia wyłożonego marmurowymi płytkami. Możesz sięgnąć po kafle utrzymane w takiej samej stylistyce, jak te w przedpokoju. Dopasuj do nich tradycyjne drzwi wejściowe z drewna. Całość udekoruj designerskim oświetleniem, które będzie pasować do aranżacji tarasu wypoczynkowego.

Tradycyjne wejścia do domu jednorodzinnego

Preferujesz przytulne wnętrza utrzymane w klasycznej stylistyce? Stwórz niepowtarzalne wejście do domu. Aranżacje możesz oprzeć na tradycyjnym drewnie oraz cegle. Posadzkę wyłóż antypoślizgowymi kaflami ze szkliwionego gresu, stylizowanymi na drewniane deski. Ścianę przy drzwiach możesz wyłożyć cegłą dekoracyjną, która doskonale ociepli projekt ogrodu i elewacji. Całość udekoruj roślinnością w klasycznych czarnych donicach, które staną się modnym akcentem stylistycznym. Tak urządzone wejście do domu będzie świetnym miejscem wypoczynku. Ganek pozwoli bowiem na dodatkowe zaaranżowanie przestrzeni do relaksu.

Romantyczne projekty wejścia do domu

Chcesz stworzyć oryginalne wejście do domu? Inspiracje znajdziesz w najpopularniejszych stylach wnętrzarskich. Możesz sięgnąć zarówno po estetykę glamour, jak i bardziej subtelne romantyczne projekty. To drugie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku starszych domów położonych za miastem. Zdecyduj się na przygotowanie ścieżki z jasnej kostki brukowej, przy której możesz postawić drewnianą ławkę. Sam próg stworzysz z kamienia. Ważnym elementem dekoracyjnym staną się drzwi. Postaw na drewniane modele w kolorze białym. Możesz także zdecydować się na pomalowanie ich na błękitny kolor. W przypadku przeszklenia nie zapomnij o dekoracyjnej firance. Zwiewne tkaniny stanowią charakterystyczny element tej stylistyki.

Wejście do domu w stylu rustykalnym

Styl rustykalny inspirowany klasycznym stylem wiejskim odznacza się wyjątkowym ciepłem. Postaw na klasyczne drewniane wejście ze schodkami oraz zadaszeniem. Całość doskonale będzie komponować się z bujną roślinnością ogrodu oraz ścieżką wysypaną kamieniami. Szukasz ciekawych inspiracji? Donice przed wejściem do domu staną się świetnym uzupełnieniem aranżacji ogrodu oraz udekorują teren w preferowanym przez Ciebie stylu. W przypadku aranżacji rustykalnych postaw na kamienne osłonki, które będą nawiązywać do elementów architektonicznych.

Rośliny w aranżacji wejścia do domu

Rośliny przed wejściem do domu to jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych. Fascynuje Cię miejska dżungla? Chcesz stworzyć niepowtarzalne wejście do domu? Inspiracje znajdziesz w kwiatach ogrodowych. Aranżacja wejścia do domu może być zarówno nowoczesna, jak i tradycyjna. Cała ścieżka prowadząca do domu powinna zostać otoczona Twoją ulubioną roślinnością. Możesz zdecydować się zarówno na kwitnące kwiaty w rabatach, jak i ozdobne drzewka oraz krzewy. Przed samym wejściem doskonale sprawdzą się natomiast okazałe donice i skrzynki z kwiatami. Projekt dopełnią zadbane kompozycje kwiatowe otaczające fasadę. Już dziś zadbaj o wejście do domu, które stanie się doskonałym akcentem stylistycznym całej elewacji.