Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dopasowanie seksualne – czy naprawdę jest coś takiego?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy dopasowanie seksualne w ogóle istnieje. Okazuje się bowiem, że nie jest to mit. Partnerzy mogą zarówno pasować do siebie, jak i różnić się. Seks jest często utożsamiany ze sferą fizyczności. Jednak warto pamiętać o tym, że stosunek opiera się także na zbudowanej relacji, zaangażowaniu i emocji. Nad dopasowaniem seksualnym można także pracować. Więcej na ten temat dowiecie się w tym artykule!

Związek oznacza tak naprawdę połączenie się dwóch różnych temperamentów. Na charakter danej osoby wpływa sposób wychowania, doświadczenia czy pewne przyjęte wartości. Aby stworzyć udany związek, charaktery dwóch osób muszą ze sobą współgrać. Warto jednak pamiętać o tym, że wasze ciała także muszą się dopasować. Nad takim dopasowaniem można również pracować. Trzeba rozmawiać o swoich potrzebach i starać się znaleźć wspólne rozwiązania. Nie zrażajmy się jednym, nieudanym seksem.

Dopasowanie na poziomie chemii

Niektórzy twierdzą, że chemia ma wiele do czynienia przy pociągu seksualnym. Okazuje się, że każdy człowiek wytwarza swoje feromony, które mogą oddziaływać na partnera lub nie. Układ limbiczny oraz kora czołowa decydują o tym czy czujesz pociąg seksualny do drugiej osoby. Warto również wiedzieć o tym, że dopasowanie seksualne to także odbieranie siebie jako atrakcyjnych, pociągających oraz budzących pożądanie. Jest to swego rodzaju cielesność, która nas do siebie przyciąga. Interesująco wygląda oferta tego sex shopu online https://sexactive.pl/

Potrzeby fizyczne oraz libido

W przypadku dopasowania seksualnego ważny jest także poziom libido. Różni ludzie posiadają różny jego poziom. W związku każdy z partnerów powinni mieć zbliżony do siebie popęd seksualny. Ważne jest to, żeby nikt nie czuł się przymuszany do współżycia. Trzeba również pamiętać o tym, żeby nikt nie był w takim układzie, gdzie stosunki seksualne odbywają się zbyt rzadko. Właśnie na tym polega dopasowanie się na poziomie libido.

Nie zapomnijmy także o naszych potrzebach fizycznych. Chodzi tutaj o pewne reakcje, które prowadzą do niezapomnianych chwili. Można jednak nad nimi wspólnie pracować. Konieczna będzie w takich przypadkach wspólna i szczera rozmowa na temat swoich potrzeb oraz uczuć. Wchodzi tutaj w grę dojrzałość seksualna. Miejmy świadomość naszych potrzeb oraz starajmy się spełniać potrzeby naszych partnerów. W ten sposób z pewnością poprawicie wasze relacje w łóżku.

Poziom psychologiczny

Warto pamiętać o tym, że największym organem seksualnym człowieka jest mózg. To właśnie on odpowiada za emocje towarzyszące zbliżeniom. Ważne jest tutaj to, jakie uczucia przypisujecie danym stosunkom, czy są one jedynie sposobem na rozładowanie napięcia, czy może wyrazem miłości? Nasz mózg również wpływa na to czy jesteśmy otwarci seksualnie, czy bardziej wstydliwi. Osoby bardziej skryte seksualnie mogą mieć problem z dzieleniem się swoimi potrzebami. Dlatego koniecznie jest na początku poznanie swoich preferencji oraz własnego ciała.

Podsumowanie

Jak widzicie dopasowanie seksualne istnieje i odgrywa ono bardzo ważną rolę w związku. Tak naprawdę bez tego wasza relacja nie będzie funkcjonować tak jak powinna. Negatywne nastroje będą się przekładać także na życie codzienne, dlatego warto już na samym początku szczerze i otwarcie rozmawiać na temat seksu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]