Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak kupować taniej? Warto zajrzeć do lombardu

Nowe rzeczy na sklepowych półkach nierzadko odstraszają wysokimi cenami. Stąd tak duża popularność drugiego obiegu – nawet jeśli przedmiot jest w oryginalnym pudełku, to już sam fakt sprzedaży przez drugiego właściciela wpływa na jego wartość. Jednym z miejsc, gdzie można znaleźć tańsze towary z drugiej ręki, jest lombard.

Co można kupić w lombardzie?

Małe lombardy często trzymają się tylko tych najbardziej chodliwych towarów, jak biżuteria, markowe zegarki, elektronika, kolekcjonerskie monety. W dużych lombardach wybór przedmiotów do kupienia jest zdecydowanie szerszy, obejmuje także AGD, komputery, telewizory, sprzęt sportowy, rowery, zabytkowe zegary, meble, dzieła sztuki, wiertarki, nietypowe pamiątki o wartości kolekcjonerskiej.

Do lombardów trafiają niekiedy rzeczy zupełnie nowe, jeszcze w fabrycznym opakowaniu i na gwarancji, ale większość oferty stanowią przedmioty używane. Używany nie znaczy jednak od razu bezwartościowy. Lombard przyjmując jakąś rzecz zawsze sprawdza jej jakość, bo od tego zależy cena – sprzęt kompletnie popsuty, bardzo mocno zniszczony, raczej nie trafi do sprzedaży albo będzie bardzo tani. Innymi słowy, większość przedmiotów dostępnych w lombardach nadaje się do dalszego użytkowania, a w przypadku biżuterii, zabytkowych mebli czy dzieł sztuki zaawansowany wiek może być wręcz atutem podnoszącym wartość.

Ile można zaoszczędzić kupując w lombardzie?

Wycena w lombardach jest zawsze indywidualna, każda placówka może dać za określony przedmiot inną cenę, więc trudno oszacować ile dokładnie da się dzięki takim zakupom uda się oszczędzić, niemniej na pewno cena będzie niższa od tej sklepowej, o przynajmniej kilkanaście procent.

W lombardach całkiem często trafiają się prawdziwe gratki, ale żeby na nie trafić, trzeba się troszkę wysilić. Przedmioty o dużej wartości, sprzedawane ze sporym upustem, bardzo szybko znajdują chętnych nabywców, dlatego poszukiwacze cenowych okazji muszą na bieżąco sprawdzać oferty lombardów, przeglądając ich strony internetowe, jak na przykład www.lombardexpres.pl.

Internet jest zresztą dobrym sposobem na szybkie zawarcie transakcji. Coraz więcej lombardów oferuje sprzedaż swoich towarów online, czy to we własnym sklepie internetowym, czy na platformach typu Allegro. Przedmiot wystawiony na sprzedaż jest dokładnie opisany i sfotografowany, a jeśli ma jakieś wady, większość sprzedających jasno to podkreśla.