Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Magazyn self-storage – dlaczego warto?

Magazyny self-storage od kilku lat systematycznie zyskują na popularności. Ten trend rozpoczął się wraz z pojawieniem się dużych sklepów internetowych. Obecnie jednak powierzchnie magazynowe tego typu są wykorzystywane także przez osoby prywatne. Co warto wiedzieć o magazynach self-storage? Jakie są ich największe zalety?

Samoobsługowe powierzchnie magazynowe, czyli self-storage

Przede wszystkim warto podkreślić, że dostęp do magazynów typu self-storage jest nieograniczony. Każdy wynajmujący ma dostęp do swojego magazynu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez okrągły rok. Jakie jeszcze argumenty przemawiają za takim rozwiązaniem?

  • Każda osoba może indywidualnie dostosować wielkość do swoich potrzeb. W praktyce oznacza to, że do wyboru są zarówno niewielkie, średniej wielkości, a także duże powierzchnie magazynowe.
  • Kolejnym argumentem jest elastyczność. W zdecydowanej większości przypadków wynajmujący nie musi wiązać się długoterminowymi umowami. Jest to niezwykle ważne, m.in. dla osób, które chciałyby wynająć magazyn, np. na kilka tygodni.

Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie przechowywania rzeczy. Do magazynu ma dostęp wyłącznie wynajmujący. Osoby postronne nie są wpuszczane na teren obiektu. Ponadto dzięki stałej temperaturze i wilgotności powietrza, można bez obaw przechowywać przedmioty przez bardzo długi okres.

Co jeszcze przemawia za wynajmem powierzchni magazynowej?

Budowa własnego magazynu jest nie tylko kosztowna, ale również długotrwała. Konieczność uzyskania wszelkich pozwoleń budowlanych sprawia, że wybudowanie nawet niewielkiego magazynu trwa bardzo długo. Niestety, nie każda firma lub osoba prywatna może sobie pozwolić na taką inwestycję. Z tego powodu, wynajem krótko lub długoterminowy magazynów jest najlepszym rozwiązaniem.

  • Powierzchnie magazynowe do wynajęcia są dostępne od zaraz. Jest to szczególnie ważne w przypadku nagłej potrzeby przechowania swoich przedmiotów w bezpiecznym miejscu.
  • Wspominany wcześniej elastyczny wybór wielkości powierzchni magazynowej sprawia, że w ciągu chwili możemy zmienić magazyn ma większy. Dodatkowo, dostępność kartonów w recepcji sprawia, że cały proces jest znacznie szybszy i bezpieczniejszy.

Oprócz kilku wyjątków, w magazynach typu self-storage można przechowywać praktycznie wszystko, począwszy od dokumentacji firmowej, poprzez meble, rowery, elementy wyposażenia domu, sprzęt narciarski, a także różnego rodzaju urządzenia, takie jak drukarki, skaner i inne. Ponadto powierzchnie magazynowe można wykorzystać do trzymania narzędzi, opon, części zapasowych i innych przedmiotów tego typu.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CUBEM – powierzchnie magazynowe Poznań.