Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do spania?

Wybór odpowiedniego materaca do spania ma duże znaczenie dla jakości snu i odpoczynku. Sam materac jest nawet ważniejszy niż łóżko, ponieważ to właśnie na nim śpimy. Powinien więc idealnie dopasowywać się do kształtu ciała, tym samym zapewniając wygodę. Czy wiesz, na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę podczas zakupu materaca na łóżko? Poniżej podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.

Każdej nocy powinniśmy poświęcić ok. 6-8 godzin na sen. Jest to prawie 1/3 doby, dlatego tak ważne okazuje się wybranie wygodnego materaca. Najważniejsze, aby był wykonany z wysokiej jakości materiału. Na to zwróć uwagę przede wszystkim. Produkt powinien składać się z bezpiecznych dla zdrowia i przyjemnych w dotyku elementów. Przy jego wyborze upewnij się również, czy jest wytrzymały i odporny na różne uszkodzenia. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nim przez długi czas. Nie warto kupować taniego materaca, ponieważ słabej jakości produkty szybko się niszczą i konieczna jest ich wymiana, co nie jest opłacalne.

Wybierając materac do spania, najmniej uwagi należy poświęcić temu, jak on wygląda. Zazwyczaj i tak jest niewidoczny pod pościelą. Poza tym istnieje możliwość zakupu pokrowca na materac, który można wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Natomiast materac powinien być dobrany wyłącznie pod względem wygody i dostosowany do ewentualnych problemów zdrowotnych – podpowiada pracownik sklepu z łóżkami Meblove24.

Rodzaj materaca na łóżko

Dostępne są różne materace na łóżko, które można wybrać zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Podczas zakupu tego produktu, zwróć uwagę na jego skład. Do produkcji materaców wykorzystuje się bowiem różne materiały, które mają znaczący wpływ na jakość snu i komfort odpoczynku. Do wyboru są m.in. materace bonellowe, nazywane również sprężynowymi. Wyróżniają się głównie przystępną ceną, a także twardością i długą żywotnością. Świetnie sprawdzają się do pojedynczych łóżek, ale w przypadku par mogą okazać się niedobrym wyborem, szczególnie jeśli jedna z osób dużo się rusza podczas spania. Materace sprężynowe to doskonały wybór dla klientów, którzy nie mają żadnych problemów zdrowotnych. Nie są polecane natomiast osobom skarżącym się na schorzenia kostno-stawowe.

Wśród materacy do spania dostępne są również materace kieszeniowe. Okazują się one lepsze od sprężynowych, ale są droższe, dlatego nie każdy decyduje się na ich zakup. Warto jednak rozważyć ich wybór, ponieważ składają się z oddzielnych kieszeni, które pracują niezależnie od siebie. Dzięki temu materac nie faluje podczas ruchów osoby. Z tego powodu taki produkt sprawdza się świetnie nie tylko do łóżka jednoosobowego, ale również dwuosobowego. Podczas spania na nim, nie odczuwa się ruchów drugiej osoby. Wybierając materac do spania, dobrym pomysłem jest także sprawdzenie, czy jest on łatwy w czyszczeniu. Należy pamiętać, że takie podłoże często ulega zabrudzenia, chociażby ze względu na pot. Dlatego upewnij się, czy nie ma żadnego problemu z praniem wybranego materaca.