Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Nowoczesne witryny do salonu – co wybrać? Poradnik dla kupujących

Witryna to mebel do przechowywania, który efektownie eksponuje swoją zawartość. Jakie witryny będą najbardziej pasowały do nowocześnie urządzonego salonu? Oto najmodniejsze propozycje!

Mebel jak witryna (z francuskiego vitrine) jest przeszkloną szafką, która wywodzi się z czasów panowania Ludwika XVI. Obecnie meble te są dostępne w wielu stylach – nie tylko klasycznym, lecz też nowoczesnym. Witryna określana jest również jako serwantka albo gablota.

Witryna w nowocześnie urządzonym salonie

Salon to doskonałe miejsce do ustawienia witryny. To mebel, który świetnie nadaje się do przechowywania różnych przedmiotów, a dzięki przeszklonym drzwiom może atrakcyjnie je eksponować. Często jest również dekoracją sam w sobie.

Dziś witryna bywa traktowana jako zbyteczny dodatek w salonie, jednak może stać się również funkcjonalnym elementem wyposażenia tego wnętrza. Z pewnością sprawdzi się wtedy, gdy potrzebne jest dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów – nie tylko na widoku, lecz również w zakrytych szafkach i szufladach.

Witryna może posłużyć do wyeksponowania:
– zastawy stołowej,
– przedmiotów kolekcjonerskich,
– książek,
– pamiątek z podróży,
– bibelotów.

Z kolei w zamykanych szafkach i szufladach można umieścić przedmioty jak obrusy, ręczniki, dokumenty, sprzęt elektroniczny i wiele innych.

Aby dobrać odpowiednią witrynę do nowocześnie urządzonego salonu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, lecz również parametry techniczne. Jaka witryna do salonu będzie najlepsza?

Jakie nowoczesne witryny do salonu są dzisiaj najpopularniejsze?

Nowoczesny salon może być urządzony w różnych stylach. Wybierając takie umeblowanie jak witryny do salonu, warto dopasować je do wystroju wnętrza.

Witryny nowoczesne
To witryny o prostej konstrukcji, najczęściej w geometrycznych kształtach jak prostokąt lub kwadrat. Przeszklone drzwi i półki nadają im lekki i współczesny wymiar.

Nowoczesne witryny do salonu często wykonane są z płyt meblowych wykończonych na wysoki połysk z użyciem lakieru UV. Popularne kolory to biel i czerń. Witryny te często powstają również z drewnopodobnych płyt meblowych zestawianych z jednolitymi elementami, tworząc kontrastowe połączenia.

Witryny minimalistyczne
To propozycja dla wielbicieli prostoty. Minimalistyczne witryny do salonu są oszczędne w detalach, a dzięki temu dla wielu jeszcze piękniejsze.

Witryny skandynawskie
Skandynawskie wnętrza ciągle są bardzo popularne. Gabloty w tym stylu najczęściej są białe lub wykonane z jasnego drewna albo jego imitacji.

Dużym zainteresowaniem cieszą się witryny osadzone na wyższych nóżkach zamontowanych pod kątem. Witryna na nóżkach wygląda lekko, ale także może optycznie powiększyć wnętrze.

Witryny loft
Industrialne wnętrza to jeden z ostatnich hitów. Surowa elegancja loftów nadaje im niebanalny wygląd.

Do takich aranżacji warto wybrać witryny w stylu loft, które powstają z drewna i czarnego metalu tworzącego ich stelaż. Dostępne są również gabloty w całości wykonane z metalu.

Witryny glamour
Nowoczesne aranżacje glamour cechują się pałacowym przepychem. Do takich wnętrz świetnie pasują przeszklone witryny, które podkreślają ich estetykę.

Witryny do salonu w stylu glamour łączą w sobie współczesne trendy z barokowymi detalami, na przykład fantazyjnie rzeźbionymi nóżkami i łukami umieszczonymi na szczycie mebla. Najpopularniejsze kolory to biel, beż, czerń oraz srebro.

Witryna do nowoczesnego salonu – jaką wysokość wybrać?

Witryny oferowane są w różnych wymiarach, dlatego można dopasować je do swoich potrzeb i do dostępnej w salonie przestrzeni.

Wysokie gabloty będą najlepsze wtedy, gdy potrzeba dużo miejsca na przedmioty. Niższe witryny mogą z kolei posłużyć jako blat, na przykład do umieszczenia na nim telewizora, wazonu z kwiatami lub innych dekoracji.

Obecnie wielu producentów oferuje meble systemowe, które składają się z wielu współpracujących ze sobą elementów wykonanych z tego samego materiału. Obejmują nowoczesne witryny do salonu, a także szafki, regały, półki czy stoliki. Dzięki temu można samodzielnie stworzyć idealny komplet pasujący do wnętrza.

Czym kierować się przy zakupie nowoczesnej witryny?

Przy poszukiwaniu najlepszej witryny do salonu należy zwrócić szczególną uwagę szereg ważnych kwestii. To nie tylko styl witryny i dopasowanie jej do wnętrza, lecz również parametry techniczne.

– Wymiary – witryna do salonu powinna pasować do miejsca, w której ma zostać ustawiona. Należy zwrócić uwagę na jej wysokość, szerokość i głębokość. Przed zakupem warto zmierzyć przestrzeń, aby łatwo dopasować odpowiedni mebel.
– Pojemność – związana z wymiarami i dopasowana do indywidualnych wymagań kupującego.
– Materiał – do produkcji nowoczesnych witryn stosuje się materiały o różnorodnej estetyce i właściwościach, na przykład drewno, płyty meblowe, szkło, metal.
– Styl – przy poszukiwaniu dopasowanej witryny do salonu w nowoczesnym stylu należy wziąć pod uwagę jego wystrój, aby wszystkie meble mogły prezentować się spójnie.
– Układ wnętrza witryny – warto zwrócić uwagę na liczbę oraz wysokość półek, a także dodatkowe miejsca do przechowywania, na przykład szuflady. Wiele mebli pozwala również na zmianę ustawienia półek, dlatego można wtedy dopasować je do swoich potrzeb.
– Konstrukcja półek – te drewniane będą bardziej wytrzymałe niż przeszklone. Warto sprawdzić nośność półek.
– Sposób domyku szafek, szuflad – meble mogą być wyposażone w zawiasy z cichym domykiem, systemy uchwytów typu push to open, które otwierają drzwi i szuflady po naciśnięciu.
– Oświetlenie – witryna do salonu może być wyposażona w wewnętrzne oświetlenie LED, które podkreśla eksponowane w niej przedmioty.

Witryna do salonu – ceny

Koszt zakupu nowoczesnej witryny do salonu zależy od wielu czynników, między innymi zastosowanych materiałów, systemów, stylu, ale też producenta.

Ceny niższych witryn z przeszkleniem rozpoczynają się od około 650 złotych, natomiast wysokich od około 900 złotych. Designerskie witryny nowoczesne to wydatek ponad 2000 złotych.

Stylowe witryny do salonu w nowoczesnym stylu można zakupić w sklepach stacjonarnych oraz w internecie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]