Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Niestandardowe śmieci – co z nimi robić?

Segregowanie śmieci weszło w nasze codzienne życie. Wspólnie tym sposobem dbamy o środowisko naturalne od wielu lat. Co zrobić jednak z odpadami, które są niestandardowe i nie możemy ich wyrzucić po prostu do śmieci. Zapraszamy do przeczytania spisu miejsc, gdzie możemy pozbyć się innych.

Kontenery Kraków – gruz oraz stare meble

Jednym ze sposobów na pozbycie się gruzu i starych mebli jest wynajęcie specjalnego kontenera na takie odpady i użytkowania go podczas remontu. Dodatkowo można go wykorzystać także podczas budowy domu, gdy gromadzi się wiele odpadów i opakowań po materiałach budowlanych. Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wyrzucania odpadów na miejscu remontu czy budowy. Firma, która zaoferuje nam kontener, odbierze go albo po ustalonej ilości dni albo w momencie gdy będzie on zapełniony. To doskonałe rozwiązanie niezależnie czy prowadzimy firmę budowlaną czy remontujemy własny dom.

Oprócz możliwości wyrzucenia gruzu budowlanego – możemy umieścić w takim kontenerze stare meble. Niektóre z pewnością można sprzedać lub oddać za darmo, jednak znajdzie się także kilka starych drzwi czy rozwalone szafy, które nadają się jedynie do wyrzucenia.

Co się dzieje z odpadami po odbiorze ich przez firmę?

W zależności od tego czy są to meble czy gruz ich droga jest różna:

  • Stare meble zazwyczaj są utylizowane lub wyrzucane na śmietnik – tak więc albo są wykorzystywane ponownie albo niszczone.
  • Gruz natomiast jest oddawany do skupu lub bezpośrednio do firm budowlanych – dlaczego? Ponieważ jest on chętnie wykorzystywany przez firmy do wyznaczania dróg na dużych budowach (na przykład, gdy budowane jest osiedle czy wiele domów lub duży punkt usługowy).

Jak znaleźć firmę oferującą takie usługi?

Najlepszym źródłem wiedzy jest internet. Jednak jeśli mamy wśród znajomych osoby, które przeprowadzały remont i korzystały z podobnej usługi – warto również ich zapytać. Jeśli chodzi o wyszukiwanie informacji w sieci – wystarczy wpisać hasła typu: Wywóz śmieci Kraków czy Wywóz gruzu Kraków.