Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dlaczego warto sięgnąć po yerba mate i matchę?

Herbata to jeden z najpopularniejszych naparów. Zdecydowana większość z nas przynajmniej raz w życiu ją piła. Warto jednak wiedzieć, że warta uwagi jest nie tylko tradycyjna czarna herbata, ale również inne susze. Mowa tu między innymi o yerba mate oraz o matchy. Charakteryzują się one cennymi właściwościami prozdrowotnymi oraz rzecz jasna bardzo wyjątkowym smakiem i aromatem.

Poznaj yerba mate

Yerba mate stanowi jeden z najpopularniejszych rodzajów naparów. Tradycyjnie wypijana jest z naczynia wykonywanego z owocu tykwy. Dzięki yerba mate można dostarczyć swojemu organizmowi wielu dobroczynnych składników. Napar ten działa silnie wzmacniająco na cały organizm. Dzięki temu zdecydowanie rzadziej zapadamy na różnego rodzaju infekcje. Ponadto, dzięki yerba mate możemy wspomóc swoją koncentrację. Staniemy się bardziej skupieni i łatwiej będziemy przyswajać wiedzę. Ponadto, w yerba mate zawarte są ksantyny. Charakteryzują się one właściwościami leczącymi astmę. Dzięki temu naparowi możliwe jest również łagodzenie uczucia głodu, co przydaje się osobom znajdującym się na dietach odchudzających. Nie sposób nie zauważyć, że yerba mate poprawia także przemianę materii, dzięki czemu metabolizm przyśpiesza. Nie sposób odmówić jej również działania poprawiającego nastrój. Dzięki temu możliwe jest łagodzenie objawów łagodnego napięcia emocjonalnego czy tak zwanej chandry. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że pozytywnym wpływem yerba na organizm mogą cieszyć się jedynie osoby stosujące ją regularnie. Kluczem do sukcesu jest także odpowiednia technika zaparzania (sprawdź ceny yerba mate tutaj).

Matcha – zakochaj się w niej

Matcha to również bardzo popularna zielona herbata. Zazwyczaj ma ona formę proszku, który można spożywać zarówno z mlekiem jak i z gorącą wodą. Jeżeli chodzi o mleko, można wykorzystać zarówno krowie, owcze, kozie, jak i roślinne. Napar z matchy słynie ze zdolności do neutralizowania wolnych rodników. Z tego też względu ryzyko, ryzyko zapadnięcia na poważne choroby maleje, jeśli popijamy matchę. Ponadto, napar ten dodaje nam sporo energii do działania. Z tego też względu, matcha idealnie nadaje się do zastąpienia kawy. Nie sposób nie zauważyć, że matcha bardzo pozytywnie wpływa na stan skóry, włosów oraz rzecz jasna paznokci. Aby można było cieszyć się z pozytywnych właściwości matchy, należy zatroszczyć się o systematyczne picie naparu. W przeciwnym razie w miarę trwałe oraz przede wszystkim satysfakcjonujące rezultaty niestety się nie pojawią.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]