Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zminimalizować objawy bólu stawów podczas snu?

Bóle stawów to jedne z częstszych przypadłości zdrowotnych. Nie da się ukryć, że statystycznie borykają się z nimi coraz to młodsze osoby. Często bóle stawów mogą pojawiać się nagle, po czym będą ustępować, niemniej jednak najczęściej zdarza się tak i pojawiają się one powoli, a następnie przechodzą w postać chroniczną. Jest to dolegliwość szczególnie kłopotliwa, gdyż w najgorszym wypadku, nawet wykonywanie prostych, codziennych czynności, będzie nam sprawiało wiele trudu. Co więcej, bóle stawów mają to do siebie, że nasilają się głównie w nocy, a ból często nie pozwala nam zasnąć czy chociażby odpocząć. Jak więc poradzić sobie z bólem stawów i zminimalizować jego objawy podczas snu?

Co zwykliśmy nazywać bólem stawów?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest ból stawów. Otóż tym terminem określa się zespół dolegliwości bólowych, który zlokalizowany jest właśnie w okolicy stawów. Co więcej, jest on najczęściej wynikiem patologii i zmian, które mają miejsce w ich obrębie, a także struktur które go otaczają jak np. więzadła stawowe, kaletki maziowe czy chociażby ścięgna. Warto wiedzieć, że bóle stawów mogą mieć również całkiem inne podłoże, które nie będzie miało ze stawem bezpośredniego związku. Bóle stawów, których doświadcza większość z nas po prostu mija samoistnie, w ciągu kilku dni i nie jest powodem do zmartwień, gdyż nie wskazuje on wówczas na występowanie poważnej choroby. Niemniej jednak należy mieć na uwadze również to, że bóle stawów mogą być pierwszym z symptomów, który na rozwój takiej choroby może wskazywać. Najczęściej dolegliwości pojawiają się w rozwoju takich chorób jak np. reumatoidalne zapalenie stawów, a także toczeń rumieniowaty układowy. Warto zaznaczyć, że jeśli ból stawów nie minie samoistnie, w przeciągu kilku dni do tygodnia, a co więcej pojawiają się inne niepokojące objawy w postaci gorączki, opuchlizny, czy sztywności stawów, jest to bowiem stan, który wymaga konsultacji lekarskiej.

Co można zaliczyć do przyczyn bólu stawów?

Okazuje się, że przyczyn bólu stawów może być wiele. W pierwszej kolejności, należy rozróżnić przyczyny bólu stawów zapalne- związane ze stanem zapalnym, a także nie zapalne- związane np. z urazami mechanicznymi. Koniecznie należy wspomnieć, że ból stawów najczęściej ma swoje podłoże w otaczających go strukturach jak np. ścięgna czy więzadła, które po prostu są przeciążone po intensywnym wysiłku. Bóle te mogą mieć również podłoże związane z wiekiem. Jak wiadomo, wraz z upływem lat nasze stawy znacznie tracą swoją ruchomości, a także elastyczność. W związku z tym osoby starsze, częściej mogą się na takie dolegliwości skarżyć. Nie można zapomnieć również o wspomnianych już czynnikach niezapalnych. W ich obrębie można wymienić różnorodne urazy mechaniczne jak np. nadwerężenie stawu i otaczających go struktur, czy nawet stłuczenie. Co więcej, w przypadku osób, które dość mocno stronią od aktywności fizycznej, nawet nieodpowiednia postawa, zła pozycja podczas snu, czy zbyt gwałtowny ruch może przyczynić się do wystąpienia dolegliwości bólowych. Warto zaznaczyć, że ból stawów może być również długoterminowym następstwem różnorodnych złamań czy nawet skręceń.

Jak zminimalizować objawy bólu stawów podczas snu?

Jak zostało to już wspomniane, najczęściej dolegliwości bólowe stawów nasilają się ze zdwojoną siłą podczas snu. Wówczas ból może być na tyle uciążliwy, że możemy zapomnieć o zdrowym i komfortowym śnie. To z kolei pociąga za sobą kolejne konsekwencje- niewypoczęty organizm, pozbawiony możliwości regeneracji, jest o wiele bardziej podatny na wszelkie dolegliwości bólowe, urazy i przeciążenia. Oczywiście, większość z nas, podczas pojawienia się dolegliwości bólowych w obrębie stawów stosuje środki przeciwbólowe. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że nie jest to rozwiązanie długoterminowe, a jedynie pomoc doraźna, która stosowana przez dłuższy czas, będzie miała dewastacyjny wpływ na naszą wątrobę. Jak więc zminimalizować objawy bólu stawów podczas snu? Otóż:

  • wybierz odpowiedni materac- okazuje się, że materac na którym śpimy ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o dolegliwości bólowe stawów. Jeśli jest on zbyt miękki, nasze stawy dosłownie się w niego zapadają, z kolei jeśli jest on zbyt twardy, wówczas powoduje on ucisk i zaburza odpowiednie krążenie krwi. Niezbędne jest więc dobranie materaców, które dedykowane są do walki z bólem stawów podczas snu. Można jest znaleźć np. na stronie: materacekonin.eu lub na stronie: sennamaterace.pl. Dzięki nim zapewnimy naszym stawom odpowiednie podparcie przez całą noc, a dolegliwości bólowe będą powoli ustępować.
  • zadbaj o odpowiednią temperaturę pomieszczenia w którym spisz- nie jest tajemnicą, że dolegliwości bólowe stawów będą bardziej odczuwalne w momencie, kiedy śpimy w niskich temperaturach. Doprowadzają one do zacieśnienia się naczyń krwionośnych, a w efekcie obieg krwi w stawach jest znacznie spowolniony, co jedynie może ból nasilić. Temperatura w pomieszczeniu, w którym śpimy nie powinna spadać poniżej 15 lub 18 stopni Celsjusza.
  • korzystaj z dobroczynnego działania maści rozgrzewających- maści rozgrzewające, z dodatkiem środka przeciwbólowego mogą na całą noc uwolnić nas od bólu stawów. Dzięki rozgrzewającym właściwością, zniwelują one sztywność stawów, która może pojawić się po przebudzeniu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]