Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Artykuły BHP dla spawacza – jakie są niezbędne w codziennej pracy?

Każda osoba pracująca na produkcji, w hałasie i przy różnego rodzaju maszynach, musi być należycie przygotowana do swoich obowiązków. Odpowiednie umiejętności to już połowa sukcesu, lecz samo doświadczenie nie wystarczy. Pracownik powinien być również wyposażony w artykuły BHP, które zapewnią mu ochronę i umożliwią komfortową pracę. Przykładem fachu, który wiąże się z wykonywaniem obowiązków w niekorzystnych warunkach, jest spawanie. Zatem jakie są niezbędne artykuły BHP dla spawacza? Wyjaśniamy!

Co zagraża spawaczowi?

W pracy spawacza niebezpieczeństwo wywoływane jest przez wiele czynników. Jednym z nich jest użytkowanie tzw. łuku elektrycznego, za pomocą którego pracownik łączy np. metal. Podczas wykonywania takich zadań istnieje ryzyko porażenia prądem. Dobre wyposażenie BHP ma więc ogromne znaczenie przy realizowaniu obowiązków służbowych z użyciem tego sprzętu. Oprócz tego spawacz pracuje w wysokiej temperaturze. Samo ciepło nie stanowi aż takiego zagrożenia, jak rozgrzane opiłki, które odpryskują i mogą poranić ciało, a także dostać się do oka. Pracownik jest ponadto wystawiony na promieniowanie ultrafioletowe, które może uszkadzać wzrok. Zagrożeń jest naprawdę wiele, dlatego jeśli pracujesz w tym zawodzie, powinieneś stosować właściwe środki ochrony.

Odzież ochronna dla spawacza

Aby dbać o zdrowie i bezpieczeństwo spawacza, nieodłącznym elementem wyposażenia musi być profesjonalna odzież BHP. Do wyboru jest kilka możliwości. Możesz zdecydować się na fartuch spawalniczy skórzany, który ochroni ciało oraz uzupełnić strój rękawiczkami spawalniczymi. Jednakże lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem będzie dopasowanie kombinezonu. Są to jednoczęściowe ubrania, które ochraniają całe ciało, dlatego zdecydowanie lepiej wypadają na tle fartuchów. Przy wyborze odzieży ochronnej weź pod uwagę ubrania dostępne w ofercie e-sklepu https://spawarena.pl/. Proponowane tu artykuły BHP spełniają europejskie normy – dlatego kupując je, możesz mieć pewność, że wybierasz to, co najlepsze.

Odpowiednia ochrona twarzy

Oprócz kombinezonu musisz zadbać także o zabezpieczenie twarzy. Najlepszym wyborem są profesjonalne przyłbice spawalnicze. Warto wybierać spośród modeli samościemniających, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Takie akcesoria samodzielnie dostosowują stopień ściemnienia w zależności od działania spawarki. Niekiedy korzystnym rozwiązaniem jest wybranie tarczy z wizjerem lub zwykłych okularów. Pamiętaj jednak, że musisz odpowiednio chronić zarówno całe ciało, jak i twarz.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]