Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie są zalety technorattanu?

Meble ogrodowe z technorattanu z roku na rok zyskują w naszym kraju na popularności. Nic w tym dziwnego. Wyróżnia je przecież nie tylko stylowy wygląd, łączący nowoczesny design z urokiem plecionych włókien, ale także szereg właściwości, które sprawiają, że trudno o meble lepiej nadające się do tego, aby wystawić je na taras lub do ogrodu. Przyjrzyjmy się bliżej tym właściwościom.

Technorattan jest syntetycznym materiałem, produkowanym na wzór naturalnego rattanu, pozyskiwanego z palm rotangowych, porastających głównie Azję Południowo-Wschodnią. Wytwarza się go z wysokiej jakości polietylenu lub poliuretanu i,  podobnie jak rattan z palmowych pnączy, wyplata się go ręcznie na metalowych stelażach. Jest to możliwe dzięki jego elastyczności i plastyczności. W ten sposób powstają nie tylko całe zestawy mebli ogrodowych z technorattanu, ale również huśtawki, kosze, skrzynie, donice i wiele innych przedmiotów przeznaczonych na taras i do ogródka.

Najważniejsze zalety mebli z technorattanu

Wspomnieliśmy już o naturalnym i stylowym wyglądzie syntetycznego rattanu, a także o jego elastyczności. Do listy atutów tego tworzywa należałoby dopisać również niezwykłą lekkość oraz wytrzymałość, jakiej nie posiadają inne materiały, z których wytwarza się meble tarasowe i ogrodowe. Jak mówi przedstawiciel firmy Ztechnorattanu.pl:

Dzięki swojej giętkości, meble z technorattanu są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymają intensywne użytkowanie. Nie wchłaniają wody, więc mogą stać na deszczu, nie zaszkodzą im też mrozy ani upały. A na słońcu, nawet bardzo mocnym, nie wyblakną ani się nie zniekształcą.

Dlatego meble i inne wyroby z rattanu syntetycznego posłużyć nam mogą przez wiele lat. I to bez konieczności impregnowania ich ani przeprowadzania jakichkolwiek innych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy raz na jakiś czas opłukać je wodą i przetrzeć szmatką. A kiedy w końcu przyjdzie pora, aby wymienić je na nowe, zrobimy to bez wyrzutów sumienia, ponieważ technorattan doskonale nadaje się do recyklingu. To kolejna zaleta warta wpisania na listę. Podobnie zresztą jak to, że produkcja i użytkowanie mebli z rattanu syntetycznego nie powoduje wydzielania żadnych toksycznych substancji. To ekologiczne tworzywo jest całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzkiego zdrowia, jak i dla środowiska naturalnego. Co szczególnie w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]