Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaki rozmiar pościeli wybrać do dwuosobowego łóżka?

Dwuosobowe łóżko wymaga pościeli o odpowiednich rozmiarach, po to, by nikomu nie zabrakło jej podczas snu. Warto także postawić na przyjemny materiał, aby śpiąc we dwoje, cieszyć się maksymalnym komfortem. Jaką więc pościel wybrać do dużego łóżka? Czy komplet w rozmiarze 200×220 będzie wystarczający? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł.

Duże, dwuosobowe łóżko dla pary

Dwuosobowe łóżka mogą mieć różne wymiary. W sprzedaży dostępne są takie, na których użytkownicy mieszczą się na styk, a także takie, na których mogą się swobodnie rozłożyć. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca w sypialni, wybierz możliwie największe łóżko, czyli takie, które ma mniej więcej 2 metry długości i  2 metry szerokości. Dzięki takiej powierzchni do spania, osoby, które będą z niego korzystały, będą miały odpowiednio dużo miejsca. Wolnej przestrzeni nigdy za wiele – szczególnie jeśli masz dzieci lub zwierzęta, które lubią nad ranem wskakiwać pod Twoją kołdrę.

Zdarza się, że w nocy wykonujesz niekontrolowane odruchy nogami, rękami, a nawet całym ciałem. W ciasnym łóżku jest znacznie większa szansa na to, że osoba, która z Tobą śpi, zostanie znokautowana. Większa przestrzeń sprawia, że szansa ta maleje. Dlaczego? Często odruchy te wynikają ze skurczy lub przykurczu mięśni. Kiedy śpisz swobodnie, luźno, bez kulenia się, Twoje mięśnie mogą się zregenerować i odpocząć.

Dobierz odpowiedni komplet pościeli 200×220

Dobry sen zależy nie tylko od wielkości łóżka, ale także od pościeli, w której śpisz. Odpowiedni więc materiał, z którego została  wykonana to podstawa. Do dużego łóżka wybierz komplet pościeli 200×220 cm, który będzie uszyty w 100% z bawełny. Tkanina ta sama w sobie jest przyjemna i miękka, a do tego wytrzymała i odporna na częste pranie.

Jeśli chcesz spać w jeszcze przyjemniejszych warunkach, polecamy bawełnę satynową. Ma te same właściwości, co zwykła bawełna. Co więcej, produkuje się ją z wysokiej jakości przędzy, a gęsty satynowy splot sprawia, że materiał jest niezwykle delikatny i gładki. To dobry wybór szczególnie latem, ponieważ pościel ta  przewiewna i chłodna  w dotyku.

Komplety pościeli o wymiarach 200×220 cm w zestawie z dwiema poduszkami są dostępne w najróżniejszych wariantach. Wystarczy, że poszukasz ich w sklepach internetowych z domowymi tekstyliami, np. takim jak Dobra Pościel 24. Szeroki wybór wzorów i kolorów tkanin sprawia, że dobierzesz idealny materiał pościeli, który najbardziej Ci się podoba. Najmodniejsze są obecnie poszewki z florystycznymi patternami, a także stonowane kolory w delikatną kratkę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]