Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać polisę OC, żeby nie przepłacać?

Każde auto zarejestrowane w Polsce musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Nawet kierowcy, którzy tymczasowo nie korzystają ze swoich samochodów, nie mogą zrezygnować z tego obowiązku. Z nielicznymi wyjątkami ubezpieczenie OC wykupuje się na rok. Jak znaleźć najtańszą polisę dla nowo zakupionego samochodu lub gdy dotychczasowa umowa dobiega końca?

Nie tylko cena polisy

Zakres ubezpieczenia OC dokładnie określa polskie prawo. Z tego wynika, że niezależnie od wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego wszystkie polisy są identyczne. Warto jednak pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe konkurują o względy klientów dodatkowymi usługami i benefitami dołączonymi do ubezpieczenia OC. Do najpopularniejszych należą:

  • bezpośrednia likwidacja szkód,
  • darmowa zielona karta,
  • podstawowy pakiet Assistance,
  • ubezpieczenie opon.

Jeśli któryś z tych dodatków jest dla właściciela samochodu atrakcyjny, nie warto kierować się przy wyborze polisy wyłącznie ceną. W pozostałych przypadkach kierowca powinien po prostu najlepiej zadbać o swój portfel, wybierając najtańszą propozycję dostępną na rynku. W jaki sposób ją znaleźć?

Rankingi ubezpieczeniowe, czyli lepsza orientacja na rynku

Pomocne bywają popularne internetowe rankingi ubezpieczeniowe. Tworzący je eksperci, co miesiąc przedstawiają w formie rankingu najtańsze i najciekawsze oferty ubezpieczeniowe dostępne na rynku. To przydatne narzędzie, ale nie warto traktować go jak wyroczni. Nie istnieje bowiem gwarancja, że w rankingu wzięto pod uwagę propozycje wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce. Ponadto, cena polisy OC jest zawsze wyliczana indywidualnie według algorytmu stosowanego przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Pod uwagę bierze się też czynniki związane z samochodem i samym właścicielem pojazdu. Dlatego w branży ubezpieczeniowej nie istnieje coś takiego, jak uniwersalnie najtańsza oferta.

Szerokie spektrum ofert – pomoc agentów ubezpieczeniowych

Mając to na uwadze świadomi właściciele pojazdów przez lata korzystali z pomocy agentów ubezpieczeniowych. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest dostępność wielu ofert w jednym miejscu. Agent wylicza wysokość składki u poszczególnych ubezpieczycieli i przedstawia klientowi najbardziej atrakcyjne oferty, aby ten nie przepłacał. Ceny ubezpieczenia identycznego auta przez tego samego kierowcę mogą różnić się w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego tak bardzo opłaca się porównywać propozycje poszczególnych towarzystw.

Kalkulator ubezpieczeniowy – najtańsze OC przez internet

Obecnie branża ubezpieczeniowa w dużej mierze przeniosła się do sieci. Tutaj również działają licencjonowani agenci ubezpieczeniowi w postaci wygodnych kalkulatorów online. Dziś najkorzystniejszym narzędziem do znalezienia optymalnej oferty jest strona https://kioskpolis.pl/. Użytkownik uzupełnia jedynie formularz z własnymi danymi, a także charakterystyką samochodu. Jednym z najbardziej ceniony kalkulatorów ubezpieczeniowych, gdzie pojawiają się oferty wiodących towarzystw jest właśnie KioskPolis.pl, a dokładniej: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/.

W kolejnym kroku użytkownik przechodzi do zestawienia ofert spełniających jego oczekiwania. Kalkulator umożliwia ich czytelne porównanie. Na końcu wybraną polisę OC, a także inne ubezpieczenia komunikacyjne można wygodnie kupić online bez wychodzenia z domu, korzystając z nowoczesnych metod płatności elektronicznych. Ubezpieczenie jest wysyłane na wskazany adres email. Porównywarki internetowe zastąpiły stacjonarnych agentów, ponieważ działają 24 godziny na dobę i nie wymagają wizyty u pośrednika, co jest sporą oszczędnością czasu!