Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki w parabanku?

Pożyczki w parabanku – czy warto korzystać właśnie z takiego rozwiązania? Gdy potrzebne są pieniądze, to niektórzy chwytają się każdej możliwości ich pozyskania. Pożyczki naprawdę posiadają wiele zalet, mimo tego, że część osób stawia je w złym świetle. Warto się o nich nieco dowiedzieć i dopiero ocenić.

Kiedy warto wziąć pożyczkę w parabanku?

Pożyczki mają to do siebie, że tak naprawdę nikt nie kontroluje, na jaki cel zaciągasz to zobowiązanie. Tylko ty wiesz, na co naprawdę potrzebne są ci pieniądze. Zadaniem przedstawiciele firmy pożyczkowej jest skompletowanie dokumentów i przekazanie ci decyzji, o przyznaniu bądź negatywnym rozpatrzeniu wniosku.

Pożyczkę w parabanku, warto więc zaciągnąć, gdy masz konkretny, sprecyzowany cel, jak i również wtedy, gdy choćby potrzebujesz pieniędzy na bieżące wydatki. Okres świąt, wakacji, czy też szczególnych okazji, jak dzień kobiet, czy walentynki, to czas wzmożonych wydatków. Zamiast pożyczać pieniądze od rodziny i znajomych, czy prosić o zaliczki w pracy, udaj się po prostu do firmy pożyczkowej. Tam nikt nie będzie ci zadawać zbyt wiele pytań. Cały proces odbędzie się naprawdę szybko.

Pożyczki w parabanku – czy warto i dlaczego są takie atrakcyjne?

Tysiące osób decydują się właśnie na tę formę finansowania swoich wydatków, choćby z tego względu, że pożyczkę jest uzyskać o wiele prościej, niż na przykład kredyt gotówkowy.

Kredyty udzielane są tylko przez banki, które niestety muszą pilnować swoich produktów i ograniczać ryzyko kredytowe, przez wyznaczanie pewnych granic dla klientów. Banki są potem rozliczane ze swoich działań podczas różnych kontroli. Natomiast firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Prawa Cywilnego i to właściciel ustala, jakie są warunki finansowania, jak należy podchodzić do klienta i oceniać jego zdolność do spłaty zobowiązania. Z tego względu, szanse na uzyskanie pożyczki praktycznie za każdym razem są bliskie 100%, natomiast kredyty są tylko dla określonej grupy osób.

Pozyskanie pożyczki to sama przyjemność, choćby przez to, że cały wniosek jest uproszczony do absolutnego minimum wymaganych informacji. Pożyczki w parabanku udzielane są często nie na podstawie zaświadczeń, a oświadczeń. Dlatego też klient nie musi dostarczać na przykład zaświadczenia od pracodawcy o tym, ile zarabia i czy na pewno w danym miejscu pracuje. Jeśli już firma chce pozyskać takie informacje, to klient oświadcza o tym na wniosku o pożyczkę. Takie wnioski są bardzo proste i wymagają podania minimalnej ilości informacji. Nie trzeba wypełniać wielostronicowych wniosków, które często są niezrozumiałe dla przeciętnego obywatela. Wszystko jest proste i zrozumiałe.

Gdy wniosek zostanie już złożony, to najcięższa część jest już za klientem. Jeśli ktoś będzie się jeszcze zastanawiać, czy warto pożyczki w parabanku zaciągać, to niech wie, że czasem cały proces, od złożenia wniosku, po decyzję o przyznaniu finansowania, trwa zaledwie kilkanaście minut. Wszystko można załatwić na jednym spotkaniu. Na początku składa się wniosek, następnie jest on wprowadzany do systemu i pozostaje tylko podpisanie umowy. W najlepszym przypadku może to zająć tylko 20 minut. W przypadku wniosków składanych przez Internet decyzja może być nawet natychmiastowa.

Pożyczki w parabanku i ich koszty

Jednym z najważniejszych elementów takiej pożyczki i jej umowy, jest oczywiście koszt, jaki należy ponieść, by móc pozyskać pieniądze i z nich skorzystać. Tak naprawdę, wszystko ogranicza się do dwóch elementów:

  • Oprocentowanie,
  • Prowizja.

Są to dwa podstawowe składniki, które składają się na łączny koszt pożyczenia kapitału. Oprocentowanie najprawdopodobniej w każdej firmie pożyczkowej będzie ustalane na dość wysokim poziomie, podobnym do kredytów bankowych. Jest to jedno z głównych źródeł zarobków firmy, dlatego też jest na takim poziomie.

Jeśli chodzi o prowizję, to może być ona ustalana na różnym poziomie. Warto śledzić aktualne oferty firm pożyczkowych, ponieważ prowizja może być częstym źródłem różnych promocji. Zazwyczaj jest to prowizja przygotowawcza i płacona jest na samym początku w całości bądź też staje się składnikiem raty pożyczki. Wszystko zależy od firmy, zawartej umowy i ustaleń z pożyczkodawcą.

Prócz wyżej wymienionych, raczej nie spotyka się innych kosztów pożyczek, o ile oczywiście wszystkie raty spłacane są terminowo.

Jakie kwoty można pożyczać?

Pożyczki w parabankach udzielane są na naprawdę różne kwoty. Wszystko zależy od skali działalności przedsiębiorstwa, a także tego, jaki jest to produkt. Firmy te oferują nie tylko zwykłe pożyczki, ale również na konkretne przedmioty, które mogą cechować się inną prowizją i oprocentowaniem. Są do nich również dopasowywane kwoty, o jakie klient może się starać.

W jednej firmie pożyczkowej maksymalnie będzie można pożyczyć kilkanaście tysięcy, natomiast w innej będzie to już kilkadziesiąt, a nawet kilkaset. Wiele zależy również od tego, kim jest klient i jakie ma potrzeby.

Pożyczki w parabankach – czy warto składać wniosek?

Są osoby, które boją się złożyć wniosek, już z góry zakładając, że zostanie on odrzucony, kierując się na przykład doświadczeniami z banków. Prawda jest taka, że pożyczkodawcy nie mają wcale tak wysokich wymagań i naprawdę łatwo jest im sprostać.

Klient ma po prostu przedstawić swoje prawdziwe dane, podać wymagane informacje i poprawnie wypełnić wniosek. Przy niektórych produktach, nie jest nawet sprawdzany w bazach danych, takich jak Biuro Informacji Kredytowej, czy też Krajowy Rejestr Długów.

Jednym z najważniejszych warunków, jaki należy spełnić, jest posiadanie 18 lat i pełnej zdolności do wykonywania czynności prawnych. Jeśli więc ktoś jeszcze zastanawia się, czy warto pożyczki w parabankach brać i o nie wnioskować, to odpowiedź wydaje się dość prosta.

Odpowiadając sobie na początkowe pytanie, a mianowicie: pożyczki w parabankach – czy warto? Odpowiedź jest chyba dość jasna. Uzyskanie pieniędzy jest naprawdę bardzo proste. Można zrobić to stacjonarnie, online, bądź też za pośrednictwem kuriera. Dlatego, gdy ktoś tylko potrzebuje pieniędzy, to powinien skorzystać właśnie z pożyczki.