Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Wyjście z długów jest naprawdę trudne, zwłaszcza że nie zawsze można liczyć na wsparcie banku, który jako pierwszy udzielił kredytu. Niespłacane długi oczywiście narastają, co tylko pogłębia finansowy kryzys. Czy kredyt oddłużeniowy jest w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem?

Jak działają kredyty oddłużeniowe?

Kredyt oddłużeniowy to szczególnego rodzaju usługa finansowa. Jest on zaciągany właśnie po to, aby spłacić poprzednie zobowiązania i w ten sposób nie dopuścić do jeszcze poważniejszych długów. Wysokość kredytu oddłużeniowego pokrywa wszystkie spłacane raty – klient pozbywa się za jednym zamachem kilku różnych pożyczek i zostaje mu do spłaty już tylko zobowiązanie.

Oczywiście rata tego kredytu powinna być tak dobrana, by przy jej spłacie znowu nie pojawiły się jakieś trudności. Długi bowiem nie wzięły się znikąd i jeśli ktoś miał problem ze spłatą wcześniejszych zobowiązań finansowych, to przy wysokiej racie kredytu oddłużeniowego znowu może dojść do sporych zaległości. Większość firm pożyczkowych ustala harmonogram spłaty indywidualnie dla danego klienta, dzięki czemu raty można spłacać na bieżąco ze swoich zarobków.

Gdzie można dostać kredyt oddłużeniowy?

Osoby, które mają więcej niż jeden kredyt do spłacenia, mogą złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny, co oznacza, że bank ustala nową, jedną ratę dla wszystkich zobowiązań, dzięki czemu zadłużenie staje się dla klienta tańsze. Takie rozwiązanie jest jednak dostępne tylko w bankach i tylko dla klientów, którzy spłacają raty w terminie – chodzi po prostu o to, by ułatwić sumiennemu klientowi regulowanie jego należności.

Kredyt oddłużeniowy to co innego. To propozycja dla osób, które już mają długi, w dodatku nie dostanie się go w banku, a jedynie w firmie pożyczkowej. Do otrzymania kredytu oddłużeniowego nie jest potrzebna dobra historia kredytowa, jest on udzielany także osobom, które mają niską punktację w BIK. Wniosek można wysłać online, zwykle jest on rozpatrywany w ciągu maksymalnie kilku dni roboczych, i jeśli dane klienta przejdą pozytywną weryfikację, można podpisać umowę na nowy produkt finansowy.

Czy jest to kredyt tylko na spłatę długów?

W przypadku kredytu bankowego trzeba zawsze jasno określić, na jaki cel pójdą pożyczone pieniądze. Firma pożyczkowa nie wymaga od klienta takich deklaracji. Z założenia jest to kredyt właśnie na pokrycie wcześniejszych zobowiązań: kredytów, chwilówek, zakupów ratalnych. Zamiast kolejnej pożyczki, przez którą można wpaść w spiralę długów, otrzymuje się kredyt oddłużeniowy, ułatwiający wyjście na prostą.