Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Żele do paznokci dla początkujących – jak samodzielnie zrobić żelowy manicure?

Żelowy manicure nie bez przyczyny należy do najchętniej wybieranych metod stylizacji paznokci. To rozwiązanie, które pozwala stworzyć wymarzony manicure na niemal każdych dłoniach. Warto zaznaczyć, że żele do paznokci nie są zarezerwowane jedynie dla profesjonalnych stylistek. Coraz więcej pań decyduje się na stosowanie ich w domowym zaciszu. Jak samodzielnie zrobić żelowy manicure? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć przygodę z tą popularną metodą stylizacji.

Podstawowe zalety żelowych paznokci

Żelowy manicure ma mnóstwo zalet. Ceniony jest przede wszystkim za wybitną trwałość, która pozwoli Ci cieszyć się pięknymi stylizacjami nawet przez kilka tygodni. Co więcej, żele do paznokci są bardzo odporne na rozmaite uszkodzenia. Sprawia to, że z powodzeniem poradzą sobie z codziennymi obowiązkami, które wykonujesz w pracy i po godzinach. Preparaty tego typu pozwalają skutecznie wzmocnić i przedłużyć naturalną płytkę. Jeśli borykasz się z łamliwymi paznokciami, to mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jak zrobić żelowy manicure w domu?

Rynek żeli do paznokci stale się rozszerza, a nowoczesne preparaty są coraz łatwiejsze w użyciu. Nic zatem dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na samodzielne wykonywanie żelowego manicure’u. Co warto wiedzieć, zanim wybierzesz takie rozwiązanie? Metoda żelowa co prawda nie należy do najłatwiejszych, ale jej efekty z pewnością zachęcają do nauki.

Jak zrobić żelowy manicure w domowym zaciszu? Cały proces zaczyna się od przygotowania paznokci – ich przycięcia, opiłowania i zmatowienia płytki. Następnie należy zastosować preparat odtłuszczający, tzw. cleaner. Na odpowiednio przygotowaną płytkę nakłada się bazę, która poprawia przyczepność żelu. Kolejno aplikuje się wybrany żel do paznokci – zwykle w trzech cienkich warstwach. Po nałożeniu i utwardzeniu pierwszej oraz drugiej warstwy płytkę warto zmatowić specjalną kostką. Po aplikacji i utwardzeniu ostatniej warstwy paznokcie należy przetrzeć cleanerem.

Akcesoria potrzebne do wykonania żelowego manicure’u

Co musisz mieć, by samodzielnie zrobić żelowy manicure? Poza samymi żelami do paznokci przydadzą Ci się również następujące akcesoria:

– lampa UV lub LED,

– pilnik i kostka do matowienia,

– płyn dezynfekujący oraz preparaty odtłuszczające,

– pędzelek do żelu,

– forma do przedłużania lub tipsy i klej (jeśli chcesz dodatkowo przedłużyć płytkę).

Jakie żele do paznokci wybrać?

Oferta żeli do paznokci jest bardzo szeroka i możesz znaleźć w niej preparaty o różnych kolorach i właściwościach. Do najpopularniejszych rodzajów żeli należą produkty jednofazowe i trójfazowe. Czym różnią się te możliwości i na którą warto się zdecydować? Oto krótka charakterystyka preparatów, które proponuje Ci sklep Nails. To żele do paznokci, które zachwycą Cię trwałością.

Jednofazowe żele do paznokci

Jednofazowe żele do paznokci to preparaty uniwersalne. Charakteryzują się średnią gęstością, dzięki czemu ich aplikacja jest stosunkowo prosta. Polecane są zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym stylistkom.

Jednofazowe żele do paznokci mogą być nakładane bezpośrednio na naturalną płytkę. Po ich aplikacji i utwardzeniu stylizację wystarczy wykończyć żelem kolorowym, klasycznym frenchem czy efektem ombre. Ostatnim krokiem jest nałożenie błyszczącego lub matowego preparatu wierzchniego.

Żele trójfazowe

Trójfazowe żele do paznokci charakteryzują się gęstą konsystencją i polecane są bardziej doświadczonym stylistkom. Przed ich nałożeniem konieczna jest aplikacja specjalnej bazy. Po nałożeniu bazy i żelu trójfazowego stylizację wykańcza się żelem kolorowym, frenchem lub efektem ombre.

Praca z żelami do paznokci może z początku wydawać się trudna. Pamiętaj jednak, że trening czyni mistrza, a nabranie wprawy może otworzyć przed Tobą masę stylizacyjnych możliwości.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]