Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Strzyżenie włosów kręconych – podstawowe zasady

Kręcone włosy, mimo że mają swoją wydatkową urodę, wymagają starannej pielęgnacji. Aby fale i loki były efektowne, konieczne jest też zadbanie o ich fachowe ścięcie. Niestety, tutaj zaczynają się schody. Znalezienie dobrego fryzjera, który będzie potrafił strzyc fachowo kręcone włosy i który dopasuje trafnie fryzurę do twarzy właścicielki kędzierzawej czupryny, jest nie lada wyzwaniem. Dlaczego kręcone włosy ścina się inaczej niż proste i jak poszukiwać dobrego fryzjera od kręconych włosów?

Włosy kręcone ścina się na sucho

Po pierwsze, włosy kręcone ścina się na sucho, a nie na mokro. I tutaj już co najmniej 8 na 10 fryzjerów popełnia błąd, po którym powinni zostać zdyskwalifikowani jako kandydaci do zajęcia się naszymi lokami. Fryzura wymodelowana na mokro nigdy nie będzie wyglądała tak samo dobrze, gdy włosy wyschną i fale skręcą się. Dlatego jeśli twój fryzjer damski Warszawa zaprasza Cię do myjki, mimo że przyszedłeś do niego z wyzwaniem dobrania fryzury i ostrzyżenia włosów kręconych tak, aby pasowały do Twojej twarzy, uciekaj natychmiast z takiego salonu fryzjerskiego!

Włosy kręcone nie znoszą cieniowania

Po drugie, dobry fryzjer Warszawa tanio

dobrze wie, że degażowanie to prawdziwe przestępstwo, gdy mowa o lokach. Szczególnie, gdy są to długie włosy. Strzyżenie zakończone degażowaniem powoduje, że z fryzury powstają pióra, przerzedza się ona, a same włosy, jako naturalnie wysoko porowate, sprawiają wrażenie jeszcze bardziej suchych. Włosy kręcone, jako jedne z nielicznych, ścina się na prosto. Warstwowanie jest odpowiednie wtedy, gdy pozwala wyszczuplić twarz (szczególnie zalecane przy osobach z okrągła twarzą), jednak nie należy z tym przesadzać.

Grzywka we włosach kręconych

Dodatkowo, posiadając włosy kręcone, należy bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii grzywki. W większości przypadków nie będzie ona wyglądała dobrze, bo podniesie się, a ze względu na niesforną naturę kręconych włosów, niemal zawsze sprawi, że będziemy wyglądać na nieuczesanych i zaniedbanych.

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do sukcesu

Na koniec pamiętajmy, nawet najlepszy fryzjer nie spowoduje, że nasze kręcone włosy będą wyglądały atrakcyjnie, jeśli nie zdamy o odpowiednią pielęgnację włosów po ścięciu. Konieczne jest używanie dobrych odżywek (lub stosowanie metody OMO podczas mycia włosów). Jeśli wystarczająco nawilżymy i naolejujemy włosy, odwdzięczą nam się pełnym uroku blaskiem. A jest o co walczyć, uwzględniając naturalne błyszczenie włosów kręconych. Prosty włos odbija światło w sposób stały, zaś w przypadku kręconych włosów, światło zostaje rozbite i odbija się w różnych kątach, dlatego włosy kręcone często wydają się błyszczące i bardziej żywe.

Artykuł partnera.