Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Top 5 sprawdzonych rad dla miłośników zdrowego i ekologicznego stylu życia

Coraz więcej osób decyduje się żyć w stylu ekologicznym. Stało się to swoistym trendem. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z organiczną żywnością, recyklingiem i wszystkim co związane z panującą modą, to mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych rad. Dzięki nim nie będziesz tylko zwolennikiem, a staniesz się propagatorem „eco living”.

Po pierwsze: przeorganizuj swoją szafę i bądź pro eko

Jeśli chcesz żyć ekologicznie to nie możesz gromadzić zbyt wiele ubrań. Przy ich produkcji marnuje się mnóstwo wody i energii, co więcej wiele z nich wykonanych jest z materiałów, które bardzo długo się rozkładają. Jeśli chcesz być eko musisz postawić na materiały naturalne. Polecana jest w szczególności bawełna organiczna, oczywiście z racjonalnie prowadzonych upraw, gdzie do pracy nie wykorzystuje się dzieci. Dobrym wyborem będzie także len. Jeśli już wybierasz ubrania z tworzyw sztucznych, to powinny być to tylko takie, które później trafiają do recyklingu. Niemniej jednak naturalne będą lepszym wyborem. Dodatkowo warto stworzyć garderobę kapsułową, gdzie każdy element do siebie pasuje, zatem szafa nie jest przeładowana, a dodatkowo ponadczasowa.

Po drugie: daj drugie życie starym przedmiotom

Jeśli już jesteśmy przy kwestii oszczędności, to warto dać drugie życie starym przedmiotom. Po co wyrzucać meble wypoczynkowe, skoro można oddać je do tapicera i zmienić w prosty sposób ich wygląd. Stara komoda nie musi zostać wyrzucona na śmieci. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i lubisz DIY, to możesz zdecydować się na stworzenie pufy do przedpokoju czy też do salonu, z wykorzystaniem konstrukcji niskiej komody. Niektóre osoby idą o krok dalej i na targach staroci wyszukują różne meble, które później odnawiają według swojego uznania. Nie warto wyrzucać rzeczy, które jeszcze można naprawić lub zmodyfikować, to kolejna naczelna zasada życia w stylu ekologicznym.

Po trzecie: zrezygnuj z wody butelkowanej na rzecz kranowej

Osoby, które uważają się za propagatorów ekologii na pewno nie piją z plastiku. Zatem wszelkim jednorazowym kubeczkom, talerzykom mówimy nie. Nawet podczas rodzinnego grilla wyciągamy zwykłe talerze. Owszem trzeba je potem umyć i marnuje się trochę wody, ale przecież zawsze można wykorzystać tryb eco zmywarki. Jeśli już jesteśmy przy wodzie, to absolutnie nie kupujemy wody w plastikowych butelkach. Owszem są tacy, którzy nawet je wykorzystują np. do sadzenia roślin, ale przecież plastiku produkuje się i tak w nadmiarze. Warto więc wybrać wodę kranową, tym bardziej że jest przebadana i zdatna do picia. Za tę wodę i tak musisz płacić, więc dlaczego dodatkowo kupujesz tę w butelkach? Nawet jeśli zużyjesz trochę więcej kubików, to czy nie okaże się w końcowym rozrachunku, że jednak jest taniej? Przekonaj się i bądź eko.

Po czwarte: stwórz własny warzywny ogródek

Na pewno żyjąc w stylu eco nie kupujesz warzyw z supermarketu, a chcesz wybierać te organiczne. Niestety często możliwości finansowe nie dorastają do chęci, ale od czego jest własny ogródek? Sadzenie w ogrodzie warzyw jest nie tylko relaksującym zajęciem, ale również sprawia, że możemy wyhodować własny plon, co jest niewątpliwie źródłem satysfakcji. Ogród może być zasilany naturalnymi nawozami, takimi jak kompost czy obornik, jak również mieć naturalne podłoże typu humus, nie musisz wcale używać szkodliwej chemii, a Twoje warzywa mogą być ultra zdrowe. Wystarczy, że odwiedzisz sklep euroogrod.com.pl, a znajdziesz w nim nie tylko wspomniane naturalne nawozy, ale również wszystkie potrzebne ogrodowe akcesoria, które ułatwia Ci uprawę np. własnych soczystych pomidorów, papryki czy ogórków gruntowych. Możesz postawić też na własny tunel foliowy bądź inspekt i takie produkty również znajdziesz w sklepie ogrodniczym.

Po piąte: zapoczątkuj trend i przesiądź się z samochodu na rower

Nasza ostatnia rada jest dość radykalna, ale przecież ktoś musi zacząć pozytywny trend. Otóż proponujemy zamianę samochodu na rower. Zdajemy sobie sprawę, że pewnie nie wszędzie nim dojedziesz, ale jeśli choć na krótsze trasy do sklepu czy pracy wybierzesz ekologiczny pojazd, to na pewno będzie to z korzyścią dla środowiska. Wszak możesz wybrać eleganckie rowery miejskie z koszyczkiem, a przecież nie brakuje też funkcjonalnych toreb na bagażnik, gdzie bez problemu pomieścisz wszystkie zakupy. Będzie to też zmiana z korzyścią dla Twojej kondycji i sylwetki.

O środowisko można dbać na różne sposoby. Mamy nadzieję, że nasze rady zainspirują Cię, choćby do stworzenia własnego warzywnego ogrodu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]