Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sytuacja w grupie E – co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy?

Przed nami ostatnia kolejka spotkań w grupie E na Euro 2020, gdzie wszystkie drużyny mają szansę na awans. Biało-Czerwoni znajdują się na ostatniej pozycji w tabeli, jednak mają realne szanse, aby zakończyć rozgrywki nawet na pierwszym miejscu. Co musi się stać, aby Bialo-Czerwoni wygrali grupę?

Szanse na wygraną w grupie!

Polska po pierwszym meczu miała małe szanse, aby pozostać w grze po spotkaniu z Hiszpanią, jednak jeden punkt otworzył nam drogę do awansu, która w tym momencie wydaje się całkiem ciekawa. Polacy potrzebują wygranej ze Szwedami, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy, bez konieczności spoglądania na spotkanie Słowacji ze Szwecją. Istnieje jednak ciekawy scenariusz, który pozwala myśleć również o wygraniu tej grupy. Co musi się stać? Przede wszystkim Polacy muszą wygrać ze Szwecją i liczyć na remis w spotkaniu Hiszpanii ze Słowacją. Przy takim wyniku – Polska, Szwecja oraz Słowacja będą miały na koncie po cztery punkty, co sprawi, że do gry wejdzie mała tabela pomiędzy tymi zespołami, czyli liczenie różnicy bramek. Wygrana dwoma golami ze Szwecją w 100% zapewni Polsce pierwszą pozycję, przy założeniu, że Hiszpania zremisuje ze Słowacją.

Patrząc na kursy, które proponują zakłady bukmacherskie – bardziej prawdopodobne jest jednak, że Polacy zakończą rozgrywki Euro 2020 na ostatnim miejscu w grupie. Hiszpania jest wyraźnym faworytem starcia ze Słowacją, co pokazuje, że powinni oni zakończyć zmagania z dorobkiem pięciu punktów. Przy takim wyniku mieliby pierwsze miejsce, jeśli Szwecja nie wygra z Polską. Przy remisie Trzech Koron z Biało-Czerwonymi – do gry wchodziłaby mała tabela pomiędzy Szwecją a Hiszpanią, ponieważ spotkanie bezpośrednie tych drużyn zakończyła się remisem. Na podstawie przeliczników od zakładów bukmacherskich przed ostatnim meczem w fazie grupowej – Polska ze Szwecją jest traktowana jako underdog, jednak patrząc na wyrównane kursy – można zakładać, że są tutaj spore szanse na remis, a dla fanów okazje do poprawienia finansów.

 

Polska vs Szwecja

W XXI wieku Biało-Czerwoni tylko raz wyszli z grupy na wielkim turnieju. Nie udała się ta sztuka na mundialu w 2002,2006, a także 2018 roku. Niekorzystne wyniki osiągnęliśmy również podczas Euro 2008 oraz 2012. Przełomowym momentem było Mistrzostwa Europy w 2016 roku we Francji, gdzie zakończyliśmy zmagania na etapie ćwierćfinału. Teraz Polacy mają ogromną szansę, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Potrzebują wygranej ze Szwecją i będą mieli pewne wyjście, a nawet spore szanse na wygranie grupy. Statystycznie wszystko wskazuje na to, że Biało-Czerwonym bliżej będzie do zajęcia drugiej pozycji, co wcale nie musi oznaczać trudniejszego rozstawienia, niż przy wygraniu grupy. Druga drużyna grupy E – wychodzi na drugą ekipę z grupy D – gdzie ciągle Anglia, Szkocja, Chorwacja i Czechy są w grze.

Polska przegrała w ostatnich siedmiu pojedynkach ze Szwecją, a także większość z tych spotkań zakończyło się czystym kontem Trzech Koron. Jeśli Polacy nie strzelą bramki w środowym spotkaniu, to zakończą udział w tym turnieju na ostatniej pozycji. Poprzednie zwycięstwo Biało-Czerwonych z ekipą Trzech Koron miało miejsce w 1974 roku. Czas przełamać się również w XXI wieku.

Polska vs Szwecja – statystyki:

 • Polacy muszą wygrać to spotkanie, aby wyprzedzić Szwedów.
 • Polska ma na koncie 1 punkt.
 • Szwedzi mają na swoim koncie 4 punkty.
 • Polska w tym turnieju nie zagrała meczu na zero z tyłu.
 • Szwedzi nie stracili gola od początku Euro 2020.
 • 7 ostatnich meczów między tymi drużynami zakończyło się wygraną Szwecji.
  Polacy po raz ostatni pokonali tego przeciwnika w 1974 roku.
 • Polska zdobyła tylko dwa gole w 7 poprzednich starciach ze Szwedami.
 • Szwedzi zachowali czyste konto w 5 z 7 ostatnich meczów z Polską.
 • Oba mecze Szwecji na tym turnieju zakończyły się wynikiem -1,5 gola.
 • Szwecja nie zdobyła na Euro 2020 gola z otwartej gry.

Hiszpania vs Słowacja

W teoretycznie najlepszej sytuacji przed ostatnim meczem w grupie E – znajdują się Hiszpanie, którzy są wyraźnym faworytem spotkania ze Słowacją. Statystyki wskazują, że La Furja Roja nie powinna mieć tutaj żadnych problemów z wygraniem, jednak podobna sytuacja była zarówno podczas starcia ze Szwecją, a także Polską. Czy tym razem uda im się potwierdzić swoją wyższość?

Hiszpanie przystąpią do tego meczu z nożem na gardle, ponieważ muszą wygrać, aby bez żadnych komplikacji awansować do kolejnej rundy. Zwycięstwo w tym spotkaniu prawdopodobnie zapewni im również pierwszą pozycję w tabeli, co powinno dać korzystne rozstawienie. W teorii La Furja Roja może wyjść z tej grupy nawet przy remisie, jednak wtedy będą musieli liczyć na korzystny rezultat w pojedynku Szwedów z Polską, czyli zwycięstwo Trzech Koron lub remis.

Hiszpania vs Słowacja – statystyki:

 • Słowacy w obu meczach Euro 2020 stracili przynajmniej jednego gola.
  Słowacja strzeliła bramkę w 5 z 6 spotkań z Hiszpanią.
 • 5 z 6 rywalizacji tych drużyn to wyniki BTTS.
 • Słowacja wygrała 1 z 6 meczów bezpośrednich z tym przeciwnikiem.
 • Słowacy przegrali ostatnie spotkanie z Hiszpanią 2:0.
 • Słowacja w przypadku remisu zapewni sobie awans do kolejnej rundy.
 • Hiszpania musi wygrać to spotkanie albo liczyć na potknięcie Polski, aby awansować.
 • Hiszpania zagrała na zero z tyłu w 3 z 4 poprzednich spotkań.
 • La Furja Roja nie zaliczyła wyniki +2,5 gola na tym turnieju.
 • Hiszpania zremisowała w obu meczach Euro 2020.

Analizy od zakładów bukmacherskich wskazują, że największe prawdopodobieństwo na strzelenie bramki możemy spodziewać się ze strony Alvaro Moraty. Hiszpański snajper Juventusu ma tutaj największe szanse zdaniem ekspertów sportowych. Były napastnik Realu trafił do siatki w spotkaniu z Polską, ale również zmarnował na tym turnieju kilka dogodnych sytuacji. Można zakładać, że Hiszpania rzuci się tutaj na swojego przeciwnika od pierwszej minuty, a widać, że Luis Enrique ufa Moracie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]