Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dlaczego warto jeździć rowerami elektrycznymi?

Rozważasz zakup roweru elektrycznego? To potencjalny strzał w dziesiątkę, ponieważ napęd elektryczny pod kilkoma względami stanowi świetne uzupełnienie dla siły twoich mięśni. Poznaj najważniejsze powody, dla których warto poruszać się elektrykiem!

Ułatwione podjazdy

Marzą Ci się wymagające trasy pełne podjazdów przejeżdżane na dwóch kółkach, ale Twoje wytrenowanie na razie nie pozwala na ich pokonywanie? Z tego powodu nie możesz wybrać się na wycieczkę rowerową z lepiej przygotowanymi kondycyjnie znajomymi? Nic straconego. Silnik elektryczny zapewnia dodatkowe waty wobec mocy generowanej przez Twoje mięśnie, co odczujesz przede wszystkim w trakcie jazdy pod górę. Rower elektryczny umożliwi Ci pokonywanie bardziej wymagających odcinków, ale jednocześnie regularna jazda pomoże pracować nad kondycją fizyczną!

Wygodne dojazdy do pracy

Jeśli rozważasz dojazd do pracy rowerem, ale dystans jest zbyt długi, a po jego pokonaniu Twoje ciało pokrywają hektolitry potu, rower elektryczny stanowi świetny wybór. Przejechanie tej samej trasy oznaczać będzie mniej wysiłku, a po dojechaniu na miejsce nie będzie konieczny prysznic. Na „elektryku” do pracy możesz jechać na rowerze w zwyczajnym stroju.

Przyjemna jazda również pod wiatr

Niezależnie od poziomu wytrenowania silny wiatr naprawdę mocno daje się we znaki wszystkim rowerzystom. Średnia prędkość na tym samym dystansie spada nawet o 10 km na godzinę, co może oznaczać spóźnienie do pracy albo znaczne wydłużenie popołudniowej przejażdżki, na którą i tak trudno było znaleźć czas. Silnik elektryczny w rowerze stanowi znakomite rozwiązanie w trakcie jazdy pod wiatr. Uruchamiając go lub zwiększając poziom wsparcia, nie odczujesz większej różnicy, może z wyjątkiem bardzo przyjemnego poczucia wiatru we włosach!

Rower przyjazny środowisku

Gdy rower elektryczny potraktujesz jako alternatywę dla podróży własnym autem, taksówką lub komunikacją miejską, okaże się, że wybierając go, troszczysz się o środowisko. Coraz więcej energii elektrycznej niezbędnej do ładowania roweru pochodzi ze źródeł odnawialnych, a przecież poruszając się rowerem i tak korzystasz głównie z energii generowanej przez twoje mięśnie.

Sposób na oszczędność

Trzymając się poprzedniego założenia, warto zwrócić uwagę także na koszty transportu. Ładowanie roweru elektrycznego to konieczność, ale w ostatecznym rozrachunku 100 km przejechanych elektrykiem będzie kosztowało cię około złotówki. To kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy taniej niż w przypadku innych środków indywidualnego i zbiorowego transportu.

Czy te argumenty przekonują cię, że warto wybrać rower elektryczny? Sklep online Ecyklopedia to miejsce, w którym z łatwością znajdziesz odpowiedni model.