Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sposób na suche oczy

Każdy z nas borykał się kiedyś z problemem suchych oczu. Objawia się on zaczerwienieniem gałki ocznej, uczuciem swędzenia i nadwrażliwością na światło. Choć przyczyn tego schorzenia jest wiele, często wynika ono ze zbyt długiego wpatrywania się w ekran komputera. Na zespół suchego oka są także bardziej zarażone osoby noszące soczewki kontaktowe. Jak sobie radzić z uciążliwymi symptomami?

Skąd się biorą suche oczy?

O suchych oczach mówi się, kiedy brakuje im odpowiedniego nawilżenia. Ten problem może mieć charakter przejściowy lub chroniczny. Na uciążliwe objawy narażone są szczególnie osoby po 40 roku życia, kiedy to oczy wydzielają mniej łez. Ale na poziom nawilżenia oczu negatywny wpływ mogą mieć też zmiany hormonalne w okresie przekwitania, antykoncepcja hormonalna, palenie papierosów czy różne choroby drobnoustrojowe np. cukrzyca. Nie można pominąć także czynników zewnętrznych jak zanieczyszczone powietrze, klimatyzacja czy ekran komputera, przed którym jesteśmy często zmuszeni pracować.

Jak poradzić sobie z objawami suchego oka?

Długotrwale utrzymujące się objawy suchego oka są wskazaniem do wizyty u okulisty. Często mają jednak one przejściowy charakter i można z powodzeniem wyleczyć je samemu. Przede wszystkim warto postawić na częste mruganie oczami. Dobrze jest także zmniejszyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu lub użyć nawilżacza powietrza. Należy też regularnie aplikować do oczu tzw. sztuczne łzy. W tym celu trzeba sięgnąć po krople do oczu. Dobrze jednak wybrać sprawdzony produkt jak Blink. Dostępny jest on w kilku wersjach: blink contacts (odpowiedni dla osób noszących soczewki), blink intensive (zapewnia długotrwałą ulgę, polecany jest osobom pracującym przed ekranem komputera), blink intensive – minimsy (wygodny do stosowania w podróży i na wyjeździe) oraz blink intensive PLUS (polecany w przypadku wyjątkowo uporczywych objawów). Dzięki zróżnicowanej ofercie produktów każda osoba może wybrać idealne dla siebie krople do oczu, które pozwolą jej pozbyć się nieprzyjemnych symptomów i lepiej skupić się na obowiązkach dnia codziennego – więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu-blink

Klimatyzacja, długotrwałe wpatrywanie się w ekran smartfona lub laptopa, wysoka temperatura czy menopauza – wiele czynników może sprawić, że nasze oczy utracą odpowiedni stopień nawilżenia. Będę zmęczone i zaczerwienione. Można także mieć wrażenie, że jakieś obce ciało utkwiło w oku. Te wszystkie symptomy są przyczyną ogromnego dyskomfortu. W większości przypadków ulgę powinny przynieść jednak dobrej jakości krople do oczu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]