Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na czym polegają wdrożenia IT?

Wdrożenie systemu informatycznego to skomplikowany proces, dlatego zwykle zleca się to firmie zewnętrznej, specjalizującej się w podobnych usługach. Czym dokładnie jest taka usługa i kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym jest usługa wdrażania systemów informatycznych?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakiego dokładnie systemu potrzebuje dana firma. Nie warto kierować się wyłącznie niską ceną – system ma usprawnić pracę firmy oraz zapewnić bezpieczeństwo firmowych danych, dobrze też, by z jego obsługą pracownicy nie mieli większych problemów. Drugim ważnym etapem jest dostosowanie wybranego systemu do firmowego sprzętu i tutaj może się okazać, że konieczna będzie jego wymiana albo ustawienie nowych parametrów pracy

Kolejny etap to instalacja oprogramowania, na wszystkich albo tylko na wybranych urządzeniach. Następnie przeprowadza się konfigurację oprogramowania, a na koniec cały system testuje się pod kątem bezpieczeństwa oraz poprawnego działania, i jeśli to konieczne, dokonuje się niezbędnych poprawek i modyfikacji.

Wdrożenia IT, oferowane przez firmę Enicom, obejmują między innymi tworzenie hierarchicznych baz danych, instalację poczty oraz systemu pracy grupowej, wirtualizację Microsoft HyperV oraz Linux KVM, zaprojektowanie i stworzenie systemu kopii zapasowych, budowę sieci LAN, WAN i WLAN.

Jak przebiega proces wdrażania IT?

Nowoczesny system IT wdraża się po to, by zoptymalizować koszty prowadzenia firmy, usprawnić pracę oraz zwiększyć wydajność zespołu. Nie zawsze te najbardziej rozbudowane systemy będą najlepszym rozwiązaniem, warto też wziąć pod uwagę cele firmy za kilka lat i jak wtedy wybrany system będzie sobie radził. Wdrożenia IT są kosztowne, więc trzeba odpowiednio dopasować budżet i tak przygotować projekt, by rzeczywiście inwestycja się zwróciła i poprawiła jakość pracy.

Profesjonalnie przeprowadzany proces wdrażania jest dość czasochłonny, dlatego powinno się tak zaplanować te prace, by w jak najmniejszym stopniu zakłócić normalną działalność firmy. Po zakończeniu wszystkich prac klient otrzymuje pełną dokumentację związaną z wdrożeniem nowego systemu, a usługę można rozciągnąć na dalszą opiekę serwisową oraz stały monitoring sieci informatycznej danej firmy.