Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Profesjonalne malowanie wnętrz – ściany i sufit w nowym kolorze

Odpowiednio dopasowane barwy ścian i sufitu mogą na dobre odmienić oblicze domowego salonu. Jakie kolory warto wybrać, by miejsce naszego codziennego odpoczynku stało się jaśniejsze i by odpoczywało się w nim znacznie przyjemniej niż dotychczas? Bogata oferta farb pozwala na stosowanie różnych kombinacji, jednak dobrze jest pamiętać o tym, aby wybór koloru był przemyślany i poprzedzony próbami. Efekt, jaki uzyskamy poprzez malowanie wnętrz, zależy nie tylko od naszego gustu, ale także od jakości stosowanych farb!

Czy warto wykorzystywać próbniki do malowania wnętrz?

Kolor ściany na zdjęciu czy plakietce fabrycznej różni się od realnego efektu. Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie nabycie niewielkiego próbnika farby, którą rozmieścimy na małej powierzchni. Próbne malowanie wnętrza w formie fragmentu pozwoli nam ocenić, czy dany kolor pasuje do pokoju, mebli oraz elementów wystroju, czy też lepiej zdecydować się na inne rozwiązanie.

Nie maluj słabej jakości wyposażeniem

Narzędzie do malowania, właściwie dobrane do typu pokrywanej powierzchni, pozwoli uzyskać pożądany efekt. Pędzle malarskie są dobrym rozwiązaniem tylko do mniejszych powierzchni krytych farbą. Do malowania wnętrz o dużej powierzchni ścian i sufitów konieczne będzie zastosowanie szerokiego wałka z krótkim włosem. Powodzeniem wśród fanów remontów cieszą się także wałki wykonane z tworzywa sztucznego. Im drobniejszy i delikatniejszy element wnętrza wymaga świeżej warstwy pokrycia, tym drobniejsze narzędzie do pracy powinniśmy wybrać.

Jeśli mówimy o powierzchniach nietypowych, charakteryzujących się nieregularną strukturą, dobrze będzie zainwestować w wałki malarskie o dłuższym włosiu syntetycznym. Dzięki temu farba z łatwością dojdzie do trudno dostępnych miejsc i kolor zostanie rozprowadzony równomiernie. Zanim jednak zabierzemy się za malowanie wnętrz, powinniśmy zadbać o właściwe oczyszczenie i zmatowienie ścian. Grunt stanowi zawsze pierwszy etap nanoszenia koloru. Tylko dzięki temu nowa warstwa krycia nie będzie odpadać.

Jak malować sufit?

Poleca się narzędziami malarskimi operować w sposób równoległy do światła przy pierwszym podejściu. Natomiast kolejny etap to prostopadłe nakładanie koloru. Później wszystkie warstwy wygładza się poprzez nadanie wspólnego kierunku narzędziem. Do malowania sufitu najczęściej proponuje się farby matowe, ponieważ idealnie zapobiegają one nadmiernemu odbijaniu się światła we wnętrzu.

Jak malować ściany?

Wielu z nas zapomina o tym, że malowanie wnętrz zaczyna się zawsze od rogu. Potem trzeba przesuwać się w wybraną stronę. Kolor położony na połowie wymiaru ściany pozwoli się łatwo rozprowadzać we wszystkie kierunki. Ostatni etap to ruchy jednokierunkowe góra-dół lub odwrotnie. Im więcej warstw farby na ścianie, tym lepszy efekt ostateczny. Jeśli zauważymy, że wybrana farba z trudnością kryje powierzchnię ściany, można zdecydować się na dodatkową, trzecią warstwę koloru. Większość jednak poprzestaje na dwóch. Warto również pamiętać, że nie wszystkie farby po naniesieniu na ścianę schną jednakowo.