Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Powłoka ceramiczna na lakier – co musisz wiedzieć zanim się zdecydujesz?

Lakier samochodowy jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zarysowania, otarcia, czy oddziałujące na niego czynniki atmosferyczne, tj. grad, słońce, kwaśne deszcze. Jednym ze sposobów, by go zabezpieczyć jest proponowana przez salony Car Detailingu powłoka ceramiczna na lakier. Czy ona w ogóle jest i jakie przyniesie nam korzyści? By poznać odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie czytajcie dalej!

Ceramika, ale dlaczego?

Powłoka ceramiczna na lakier jest formą jego zabezpieczenie. Lakiery samochodowe, które znajdziemy na nowych samochodach, nie są już tak trwałe jak kiedyś. Przepisy unijne dotyczącymi ochrony środowiska, zakazały wykorzystywania do malowania samochodów lakierów zawierających toluen czy ołów. Ich miejsce na naszym pojazdach zajęły lakiery wodne – mniej odporne na czynniki atmosferyczne bądź zarysowania. Z tego właśnie powodu coraz większą popularnością cieszy się ceramika, przedłużająca trwałość i chroniąca lakier.

Czym jest powłoka ceramiczna na lakier?

Ceramika na lakier to specjalny preparat, powstający przy wykorzystaniu nanotechnologii. Powłoka tego typu wiąże się z lakierem samochodowym, tworząc na nim dodatkową, ekstremalnie cienką warstwę.

Powłoka ceramiczna na lakier – czy warto?

Zdecydowanie tak! Chroni karoserię i ma właściwości hydrofobowe. To dzięki nim woda zamiast osiadać na samochodzie, bez problemu z niego spływa. Jest to niezwykle wygodne i bardzo usprawnia mycie samochodu. Dodatkowo, ceramika poprawia właściwości antykorozyjne karoserii, która staje się odporna na sól, stosowana w myjniach chemię, czy niespodzianki zostawiane nam przez ptasich przyjaciół. Czy to wszystko? Nie! Powłoka ceramiczna na lakier:

  • wydobywa głębię lakieru,
  • sprawia, że lakier staje się szklisty
  • chroni nadwozie przed promieniowaniem UV,
  • zabezpiecza lakier przed płowieniem,
  • chroni przed odpryskami lub mikrozarysowaniami.

Ile kosztuje powłoka ceramiczna na lakier?

Nie da się tego jednoznacznie określić, gdyż na ten koszt będą wpływać takie elementy jak rozmiar samochodu, powierzchnia elementów które chcemy pokryć i finalnie, jaki jest stan naszej karoserii. Jeśli nosi już ona ślady zużycia, przed położeniem ceramiki, konieczne będzie wykonanie korekty lakieru, co rzecz jasna podniesie finalną cenę takiej inwestycji. Niestety, dla osób, które chciałyby oszczędzić – ceramiki nie kładzie się na wadliwy lakier.