Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Obsługa konta bez stania w kolejkach? Poznaj bankowość internetową

Złożenie wniosku o kredyt, otwarcie konta bankowego, wykonanie szybkiego przelewu — dzięki bankowości internetowej większość operacji bankowych wykonasz wygodniej niż kie-dykolwiek wcześniej — w 100% online. Poznaj bankowość internetową i dowiedz się, dlacze-go warto z niej korzystać.

Zgodnie z definicją bankowość internetowa to element bankowości elektronicznej polegający na udostępnieniu klientom instytucji finansowych systemów umożliwiających dokonywanie wielu czynności przez internet. Co to oznacza w praktyce? W praktycznym ujęciu bankowość internetowa to nic innego jak możliwość wykonywania operacji bankowych online — przy pomocy połączonego z internetem komputera, tabletu czy smartfona. Kolebką bankowości elektronicznej są Stany Zjednoczone, a w Polsce pojawiła się ona w 1998 roku. Dziś niemal wszystkie banki komercyjne oferują swoim klientom możliwość wykonywania operacji przez internet.

Jakie operacje wykonasz, korzystając z bankowości internetowej?

System bankowości internetowej każdego banku funkcjonuje w odmienny sposób i zapewnia dostęp do określonych produktów i usług. Aby precyzyjnie zilustrować, jakie operacje możesz wykonać dzięki bankowaniu online, posłużymy się konkretnym przykład. Będzie nim bankowość internetowa Santander Consumer Banku.

Korzystając z bankowości internetowej SCB, wykonasz dyspozycje dotyczące następujących produktów:

 • kart kredytowych,
 • rachunków osobistych,
 • kont oszczędnościowych,
 • kredytów gotówkowych i konsolidacyjnych,
 • kredytów na zakup towarów i usług,
 • lokat,
 • internetowych limitów odnawialnych.Będziesz mógł więc między innymi:
 • zmienić PIN do karty, czasowo ją zablokować lub zastrzec,
 • aktywować kartę,
 • złożyć dyspozycję polecenia przelewu na konto w Polsce lub za granicą,
 • sprawdzić saldo konta,
 • założyć darmowe konto bankowe online,
 • zmienić dzienne limity transakcyjne.

Bankowość internetowa — dlaczego warto z niej korzystać?

Bankowość internetowa to nowy wymiar bankowania — to świetny sposób na zwiększenie komfortu korzystania z usług banku, oszczędność czasu, a nierzadko także pieniędzy. Dzięki bankowości internetowej uniezależnisz swoje działania od godzin pracy i lokalizacji oddziałów banku, a niezbędne operacje wykonasz w każdym miejscu i czasie — także za granicą.

Bezpieczeństwo bankowości internetowej

Czy korzystanie z bankowości internetowej jest bezpieczne? Takie pytanie często zadają zwłaszcza osoby przyzwyczajone do tradycyjnej obsługi kasowej w banku. Choć instytucje finansowe dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów (wyciek danych czy luki w zabezpieczeniach byłyby dla instytucji finansowej wizerunkową katastrofą), bankowanie przez internet wymaga także zachowania troski o własne bezpieczeństwo. Co możesz zrobić?

 • Regularnie aktualizuj przeglądarkę internetową i korzystaj z programu antywirusowego.
 • Logując się do systemu bankowości internetowej, zadbaj o to, aby przeglądarka nie zapamiętała hasła i loginu. Nigdy nie podawaj ich także nikomu i nie zapisuj na kartce. Nawet jeśli poprosi Cię o to osoba, która podczas rozmowy telefonicznej poda się za pracownika banku. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z próbą wyłudzenia danych.
 • Uważaj na podejrzane wiadomości z linkiem kierującym do strony logowania do systemu bankowości internetowej. To jeden z najczęściej stosowanych sposobów służących przejęciu kontroli nad kontem. Jeśli haker zyska dostęp do Twojego rachunku, możesz stracić wszystkie zgromadzone na nim pieniądze. Masz wątpliwości, czy otrzymany link pochodzi z Twojego banku? Zadzwoń na infolinię. Poświęcając kilka minut na tę czynność, możesz zapobiec długofalowym i wyjątkowo przykrym konsekwencjom oszustwa.Źródło:
  https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/bankowosc-internetowa-czym-jest-jak-dziala-na-czym-polega/3b4t53z

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]