Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Marzysz o jasnych włosach? Sprawdź sposoby na rozjaśnienie

Jeśli zastanawiasz się nad tym jak rozjaśnić włosy, na początek musisz sprawdzić jaka jest ich kondycja. Chemiczne rozjaśnianie jest duże skuteczniejsze, ale zniszczy włosy. Osoby, które obawiają się, że ich włosy źle zareagują na rozjaśniacz mają całe szczęście do wyboru domowe sposoby. Przedstawiamy te najlepsze.

Rozjaśnianie włosów – na czym polega

Koloryzacja włosów jest obecnie standardem i trudno znaleźć kobietę, która nigdy nie eksperymentowała ze zmianą odcienia włosów. Najczęściej też, osoby posiadające blond włosy zastanawiają się czy nie wyglądałyby lepiej w intensywnych brązach i czerniach. I odwrotnie – naturalne brunetki i szatynki marzą o zupełnie jasnych kosmykach. O ile, w przypadku zmiany koloru na ciemniejszy jest to stosunkowo proste – wystarczy zwykły szampon koloryzujący, tak posiadając ciemny odcień, przefarbowanie go na jasny nie będzie proste. Przekonała się o tym niejedna kobieta, która chcąc rozjaśnić włosy nałożyła na nie po prostu drogeryjną farbę w kolorze blond. Efekt? Żaden. Niestety włosów ciemnych nie rozjaśnisz przy pomocy zwykłej farby (o ile ma być to diametralna zmiana koloru – więcej niż 3 tony). Niezbędny do tego jest rozjaśniacz, który przy pomocy wysoko stężonego utleniacza trwale zmieni barwę włosów. Jest to dość specjalistyczny zabieg fryzjerski – chemiczne rozjaśniacze niszczą strukturę włosa po to, żeby wniknął do jego wnętrza oksydant powodujący niszczenie naturalnego pigmentu. Najczęściej używa się do tego celu nadtlenku wodoru – dawniej była to po prostu woda utleniona. Trzeba przy tym zauważyć, że rozjaśniacze stosowane w salonach fryzjerskich są znacznie silniejsze od tych przeznaczonych do użytku domowego, gdzie stężenie substancji utleniającej jest znacznie niższe i umożliwia zejście z koloru o maksymalnie 3-5 tonów.

Jak rozjaśnić włosy i ich nie zniszczyć?

Niestety nie mamy dobrej odpowiedzi. Jeśli ma to być diametralna zmiana koloru – nie istnieje żaden sposób, który nie wpłynie na kondycję włosów. Decydując się jednak na rozjaśnianie chemiczne, najlepiej jest wykonać je w gabinecie fryzjerskim. Jest to znacznie bezpieczniejsze, fryzjer dobierze odpowiednie stężenie preparatu oraz metodę rozjaśniania. W przypadku mocno zniszczonych włosów może też odradzić zabieg lub zaproponować dodanie specjalistycznej substancji, która może nieco zapobiec uszkodzeniom podczas farbowania (ale i tak nie unikniesz ich całkowicie). Domowe eksperymenty posiadają też jeszcze jedną wadę. Próbując samodzielnie zmienić kolor ciemnych włosów na znacznie jaśniejszy, możesz zrobić to nieumiejętnie. Nakładając silny rozjaśniacz niezbędna jest precyzja oraz szybkość. Efekt niedokładnego farbowania może być taki, że włosy rozjaśnią się nierównomiernie, a zamiast wymarzonego blondu uzyskasz barwę marchewkową. Kolejna sprawa – fryzjer może przeprowadzić dużo bezpieczniejsze dla fryzury, etapowe rozjaśnianie. Polega ono na tym, że podczas każdej kolejnej wizyty, włosy są rozjaśniane o maksymalnie 2 tony – aż do uzyskania wymarzonego odcienia. Inna sytuacja ma miejsce, kiedy jesteś naturalną blondynką, a w przypływie fantazji przefarbowałaś się na ciemny kolor. Jeśli wówczas chcesz wrócić do naturalnego koloru, potrzebna będzie dekoloryzacja. Jest to specjalistyczny zabieg fryzjerski polegający na „zdejmowaniu” farby. I jak można się domyślić, również negatywnie wpływa na kondycję włosów. Jak zatem rozjaśnić włosy bez ich niszczenia? Oczywiście, można skorzystać z naturalnych metod, z zastrzeżeniem że na ich efekty trzeba poczekać, jak też nie są też tak spektakularne.

rozjaśnianie włosów w salonie fryzjerskim

Naturalne rozświetlenie blond włosów

Bardzo jasny kolor włosów występujący naturalnie jest obecnie rzadkością. Dużo częściej kobiety posiadają nieco „mysi” odcień wpadający w szary lub tzw. szatyn, czyli jasny brąz. W tym przypadku uzyskanie pięknej barwy blond będzie stosunkowo proste. Wystarczy posłuchać, co do powiedzenia w tej kwestii mają nasze babcie. Tak, dawniej kiedy farby nie były dostępne dla powszechnego użytku, kobiety również chciały zmieniać kolor włosów. Wykorzystywały w tym celu naturalne składniki, które regularnie stosowane przynoszą zaskakująco dobre efekty. Jak rozjaśnić włosy w odcieniach od blondu po jasny brąz w domowych warunkach? Potrzebne będą:

– rumianek

– miód

– słońce.

Pierwszy produkt wykorzystaj do przygotowania płukanki. Wystarczy zaparzać zioła przez kwadrans, a następnie po wystudzeniu wykorzystać je podczas ostatniego płukania włosów po ich umyciu. Najlepiej używać rumianku po każdym myciu, po kilku tygodniach uzyskach wówczas efekt naturalnie rozświetlonych, jaśniejszych włosów. Bardzo przyjemnym sposobem będzie rozjaśnianie włosów miodem – przy okazji odżywi i zregeneruje kosmyki. Wystarczy dodać łyżkę miodu do ulubionej odżywki do włosów (można wzmocnić efekt przez dosypanie cynamonu) i pozostawić mieszankę na włosach przez co najmniej godzinę. Najlepiej owinąć włosy ręcznikiem tak, żeby nie traciły ciepła. Miodowa maska, stosowana 3 razy w tygodniu, po miesiącu rozjaśni włosy nawet o 2 tony. Co ze słońcem? Latem trudno o lepszą i zdrowszą metodę. Po umyciu włosów pozostawiasz je do naturalnego wyschnięcia na słońcu. Gotowe! Posiadając jasnobrązową barwę, na pewno pięknie ją rozświetlisz i wydobędziesz z niej jasne tony.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy ciemne?

Posiadając włosy ciemnobrązowe lub czarne, należy liczyć się z tym, że naturalne rozjaśnienie pozwoli uzyskać maksymalnie mahoniowy i rudawy odcień. Jeśli jednak marzysz o takich ciepłych, intensywnych kolorach, wszystkie potrzebne do tego składniki znajdziesz w swojej kuchni. Zacznijmy od metody cytrynowej. Jak rozjaśnić włosy przy pomocy cytryny krok po kroku?

– wyciśnij sok z 2 cytryn (posiadając długie włosy, trzeba odpowiednio zwiększyć ich ilość)

– rozcieńcz sok z wodą w proporcji 1:3

– intensywnie wetrzyj w suche, nieumyte włosy

– pozostaw mieszankę na kilka godzin

– powtarzaj czynność codziennie przez co najmniej 4 dni

Dobrze jest suszyć w tym czasie włosy naturalnie, na słońcu – efekty będą wtedy szybsze i bardziej widoczne. Można też nieco zmodyfikować ten sposób, przez dodanie do soku i wody dwóch łyżek octu winnego, mieszankę spłukujemy zaś już po 10 minutach. Bez względu na to jak zdecydujesz się rozjaśnić włosy, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Stosuj delikatne szampony i intensywnie nawilżające maski – najlepiej posiadające w swoim składzie rumianek. I ciesz się pięknymi, jasnymi włosami!