Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dbać o okna w biurowcach?

Reprezentacyjne biurowce zlokalizowane w ścisłym centrum lub na obrzeżach miasta są siedzibą wielu przedsiębiorstw. Aby utrzymać atrakcyjny wygląd budynku i przejrzystość szyb, niezbędne jest regularne mycie okien. Jak często należy wykonywać prace tego typu? Wszystko zależy od lokalizacji budynku, a także otoczenia w jakim się znajduje. Ze względu na brak możliwości otwarcia okien, usługi tego typu są realizowane przez alpinistów przemysłowych.

Dbanie o czystość okien w biurowcach – podstawowe informacje

Alpiniści przemysłowi każdorazowo dopasowują wykorzystywaną technikę pracy do aktualnych warunków pogodowych, wysokości budynku i zakresu prac. W przypadku niższych budynków często stosuje się rusztowania. Konstrukcje tego typu wyróżniają się dużą nośnością, stosunkowo niską wagą i łatwym montażem oraz demontażem.

Mycie okien może być również realizowane przy wykorzystaniu podnośnika koszowego. Ta metoda sprawdza się w przypadku mycia okien w trudno dostępnych miejscach. Alpiniści przemysłowi mogą bezpiecznie i komfortowo pracować w obrębie maksymalnego zasięgu podnośnika koszowego.

Mycie okien w biurowcach – dostęp linowy

Efektywne usuwanie zabrudzeń znajdujących się na szybach wysokich biurowców jest możliwe przy wykorzystaniu dostępu linowego. Alpiniści przemysłowi rozpoczynają pracę od najwyższych pięter. Następnie systematycznie opuszczają się na linie i myją kolejne szyby. Ta technika pozwala na swobodne dotarcie do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc i dokładne usunięcie każdego zabrudzenia. Ponadto dzięki wykorzystaniu profesjonalnych środków czyszczących, alpiniści są w stanie pozbyć się nawet uporczywych zanieczyszczeń.

Częstotliwość mycia szyb jest uzależniona od lokalizacji i otoczenia konkretnego budynku. W niektórych przypadkach mycie szyb konieczne jest dwa, a nawet trzy razy w roku. Z kolei w innych wystarczy jedynie raz w roku. Warto wspomnieć, że działania alpinistów nie zakłócają pracy osób znajdujących się w budynku.