Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Łóżko elektryczne jako pomoc w rehabilitacji i pielęgnacji osób leżących

Rehabilitacja osób ciężko chorych jest trudnym procesem, wymagającym odpowiednich ćwiczeń, pielęgnacji i przede wszystkim – utrzymania właściwych pozycji. Codzienna opieka nad leżącą osobą wymaga ogromnej ilości pracy i wysiłku. Aby wspomóc proces rehabilitacji i pielęgnację chorych, warto skorzystać z nowoczesnych łózek elektrycznych. Czym się one charakteryzują i jakie mają zalety? O tym poniżej.

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne – charakterystyka

Łóżko rehabilitacyjne wyposażone w napęd elektryczny to nowoczesny element wyposażenia, bardzo pomocny przy osobach obłożnie chorych oraz takich, które przez wzgląd na ciężką chorobę muszą spędzać w łóżku większość czasu. Każde takie łóżko podzielone jest na regulowane za pomocą pilota sekcje. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zdalnie regulować zarówno oparcie, jak i wysokość łóżka. Dodatkowo jest ono wyposażone w wysięgnik i barierki, które ułatwiają zmianę pozycji. Opcja regulacji pozwala dostosować pozycję chorej osoby do określonych potrzeb, jak również pomaga opiekunom w codziennych wysiłkach. W bardzo łatwy sposób można ułożyć chorego jedzenia, mycia, podawania leków, ale również – do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Korzystanie z elektrycznych łóżek jest komfortowe, bezpieczne i wygodne – zarówno dla chorego, jak i dla opiekunów. Łóżko elektryczne dla osób stale leżących powinno być wyposażone w specjalny materac przeciwodleżynowy. Dzisiaj na rynku możemy dostać estetyczne, drewniane łóżka, wyposażone w elektryczny napęd sterowany pilotem. Jedną z firm, która oferuje wypożyczenie wysokiej jakości łóżek rehabilitacyjnych jest Rehamed.

Pielęgnacja i rehabilitacja

Rehabilitacja i odpowiednia pielęgnacja chorych jest kluczem do poprawy ich życia. Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne to rozwiązanie stosowane zarówno w domach opieki, jak i w domach prywatnych. Stąd też warto, aby łóżko było w 100% funkcjonalne, a także wygodne i komfortowe. Łóżko rehabilitacyjne powinno być wyposażone w szereg udogodnień, takich jak zdejmowane barierki, regulacja wysokości, a także elektryczna zmiana ustawień poszczególnych elementów łóżka. Funkcja opuszczania leża ułatwia schodzenie i wchodzenie na łóżko, natomiast wbudowane wysięgniki pomagają w codziennych ćwiczeniach i rehabilitacji. Praktyczne łóżko wysokiej jakości pomaga też w codziennej pielęgnacji, nie obciążając opiekunów, którzy nie muszą się dodatkowo schylać do chorego. Codzienna opieka nad chorą osobą jest więc ułatwiona – podawanie leków, pokarmu czy czynności higieniczne są prostsze w wykonaniu.