Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie akcesoria ze sklepu medycznego mogą przydać się osobom w podeszłym wieku?

Przebyte operacje, schorzenia, stany po wypadkach i różne dysfunkcje. Powodów, by skorzystać z oferty sklepu medycznego może być naprawdę wiele. Ich liczba zwiększa się niestety z wiekiem. Zastanawiasz się, jakiego rodzaju przedmioty mogą przydać się Tobie lub bliskim Ci osobom będącym w podeszłym wieku? Czytaj dalej i dowiedz się, na jakie pomoce dla seniora możesz zdecydować się odwiedzając sklep medyczny.

1. Balkoniki, kule lub laski – skuteczna pomoc w problemach z poruszaniem się

Problemy z poruszaniem się najczęściej bywają spowodowane demencją starczą, ale również wypadkami i urazami. W takich sytuacjach, świetnym rozwiązaniem będzie zakup balkonika, który pomaga zwiększyć mobilność chorego – przez co znacząco ułatwia jego codzienne funkcjonowanie. Balkoniki różnią się od siebie rodzajem (sztywny, kroczący…), wysokością, materiałem wykonania (przy częstym transporcie, najlepiej wybierać lekkie modele) i wyglądem.

Jak już wspomnieliśmy – balkonik, o ile zostanie prawidłowo dobrany, znacznie ułatwi starszej osobie poruszanie się (zarówno na zewnątrz, jak i w domu). Co więcej, przy ograniczonej możliwości przemieszczania się, przydatne mogą okazać się także kule lub laska.

W tego rodzaju akcesoria można zaopatrzyć się np. w sklepie medycznym Salmor, gdzie fachowi doradcy również pomagają dobrać sprzęt rehabilitacyjny do konkretnej osoby i jej przypadłości.

2. Ciśnieniomierz – must have w podeszłym wieku!

Problemy z ciśnieniem to bardzo częsta przypadłość wielu osób w podeszłym wieku. Na szczęście można mierzyć je bez wychodzenia z domu, zaopatrując seniora w ciśnieniomierz – mechaniczny, naramienny lub nadgarstkowy. Choć te pierwsze uznawane są za najdokładniejsze, starszym osobom mogą wydawać się zbyt skomplikowane w obsłudze. Warto więc wybrać dobry model naramienny, który jest prosty w obsłudze. Tak, aby senior mógł w każdej chwili skontrolować swoje ciśnienie i w razie konieczności odpowiednio wcześnie zareagować.

3. Poduszka ortopedyczna na problemy z kręgosłupem

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób narzeka na problemy z kręgosłupem. Szczególnie u osób starszych dochodzą do tego jeszcze bóle stawów, a także mięśni. Choć podstawą przy tego typu schorzeniach jest rehabilitacja, ruch i wykonywanie ćwiczeń, bardzo ważny jest też zdrowy sen. Warto więc zaopatrzyć seniora w wygodną poduszkę ortopedyczną, która zapewni mu prawidłowe podparcie szyjnego odcinka kręgosłupa.

To tylko niektóre przedmioty ze sklepu medycznego, które znacząco mogą wpłynąć na jakość życia każdego seniora. Pamiętaj, że jeśli będziesz chciał pomóc sobie lub bliskiej Ci starszej osobie, wybierz dobry sklep medyczny. Najlepiej taki, w którym wykwalifikowana obsługa będzie w stanie pomóc Ci w wyborze.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]