Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Top 4 zabawek edukacyjnych dla najmłodszych

Dzięki nim nauka nie jest nudna, a staje się czymś ciekawym, co warto odkrywać. Właśnie taką funkcję pełnią zabawki edukacyjne, które mają za zadanie uczyć poprzez zabawę. Sprawiają, że edukacja dzieje się jakby obok, ponieważ w wielu przypadkach dziecko nawet nie ma pojęcia, że właśnie się czegoś uczy – ono po prostu się świetnie bawi! I właśnie w tym tkwi cała magia. Jak wybrać interesującą zabawkę dla dziecka w pierwszych etapach jego rozwoju? Czytaj dalej i poznaj top 4 ponadczasowych zabawek edukacyjnych!

1. Drewniane klocki

Kochają je zarówno najmłodsi, jak i ci dużo starsi. W przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników są trwałe, bezpieczne i ekologiczne. Układanie klocków to nie tylko świetna zabawa, ale również ćwiczenie koordynacji ruchowo-wzrokowej, ważne dla motoryki dużej i małej. Ponadto klocki uczą logicznego myślenia, pomagają wyrazić siebie i wspomagają kreatywność. Wybieraj te o różnorodnych kształtach i kolorach, tak, by zachęcić dziecko do zabawy i dać mu duże pole do popisu.

2. Sortery

Przeznaczone dla najmłodszych, wspomagają gimnastykę dłoni, uczą i stwarzają świetną zabawę. Choć ich wybór jest bardzo duży, w większości polegają na wrzucaniu klocków do odpowiednich otworów. W zależności od stopnia zaawansowania i wyboru konkretnego modelu mogą uczyć rozróżniania kształtów, kolorów, ćwiczą logiczne myślenie oraz precyzję, jak również rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Duży wybór ciekawych sorterów, jak również inne zabawki edukacyjne możesz nabyć w sklepie Wczesna Edukacja – gdzie tak naprawdę to znajdziesz wszystko, by Twoje dziecko, poprzez zabawę, poznawało świat.

3. Puzzle

Ponadczasowa zabawa dla osób w każdym wieku. Mogą je układać już dwulatki! Ważne, by dopasować stopień ich trudności do wieku i umiejętności dziecka. Nowoczesne puzzle to nie tylko kartoniki, wymagające łączenia. To również karty edukacyjne, które należy parować, labirynty, drewniane układanki i wiele innych. Co układanie puzzli może dać Twojemu dziecku? Przede wszystkim wzmaga spostrzegawczość, ćwiczy zdolności manualne oraz pamięć. Rozwija też wyobraźnię przestrzenną.

4. Zabawki sensoryczne

Te najprostsze występują często pod postacią piłek lub figur o różnych kształtach, wypełnionych z zewnątrz wypustkami. Choć mogą wydawać się niepozorne, zabawa takimi przedmiotami może wpływać na wszystkie zmysły jednocześnie! U najmłodszych dzieci to droga do szybszego rozwoju. Ten rodzaj pomocy edukacyjnych wpływa wyobraźnię i kreatywność – już nawet u niemowląt.

Nie ma lepszej metody na wczesną edukację niż dobra zabawa. Atrakcyjny wygląd, kształty i kolorystyka zabawek edukacyjnych zachęcają do ich używania. Pomysłowość, logiczne myślenie, zwinność, czytanie i liczenie… To wszystko  i jeszcze więcej, można ćwiczyć właśnie dzięki dobrze dobranym pomocom edukacyjnym.