Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

O czym pamiętać przy wyborze zabawki dla dziecka?

Wchodząc co jakiś czas do sklepu z zabawkami, stajemy twarzą w twarz z setkami, a nawet tysiącami grających i świecących pluszowych misiów, robotów, samochodzików na sterowanie oraz wielu innych, podobnych akcesoriów dla dzieci. Nie dziwne więc, że rodzic łapie się za głowę i ma problem z dobraniem odpowiedniej zabawki dla swojej pociechy.

Co prawda zabawki można podzielić na grupy względem wieku czy płci, ale niestety często trzeba podejmować wiele prób, aby sprostać oczekiwaniom malucha. Każdy z nas zna swoje dziecko najlepiej i żaden ekspedient nie dobierze za nas odpowiedniej oferty.

Istnieje jednak kilka prostych sposobów na to, jak zbliżyć się do celu w kwestii zakupu zabawki, zwracając uwagę odpowiednio na bezpieczeństwo oraz upodobania dziecka.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Niekiedy nawet w dużych sklepach zabawkowych możemy spotkać się z asortymentem nieposiadającym deklaracji, która ma na celu uświadomić nas o spełnieniu wszelkich norm i standardów bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności, rodzic widząc produkt, który podoba się dziecku, powinien sprawdzić czy na opakowaniu widnieje zapis CE, będący właśnie wyżej wspomnianą deklaracją.

W momencie, w którym znajdziemy prawidłowo oznakowaną zabawkę, możemy przystąpić do sprawdzenia, czy nie zawiera ona zbyt małych elementów, które nasza pociecha mogłaby włożyć do buzi w celu próby ich spożycia. Ten punkt jest również kwestią wieku, jednak często nawet starsze dzieci lubią postępować w ten sposób. Warto jest więc zwracać na to uwagę, aby nie doprowadzić do tragedii.

Ostatnim elementem bezpieczeństwa jest określenie materiału, z którego została stworzona zabawka oraz sprawdzenie, czy nie zawiera ona swego rodzaju ostrych krawędzi i rogów.

Funkcja zabawki adekwatna do charakteru

Na wstępie wspomniane zostało, że każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej. W stu procentach jest to prawda. Zabawkę możemy w łatwy sposób dobrać poprzez obserwację zachowania dziecka oraz jego wstępne zainteresowania. Jeżeli zauważamy, że wiele przyjemności daje mu oglądanie bajek i kreskówek, ciekawą propozycją może być chociażby figurka ich ulubionego bohatera z firmy epee.

W innym przypadku, jeśli lubi ono spędzać czas na zewnątrz w celu uprawiania aktywności fizycznej, wybór powinien paść na coś w rodzaju piłki bądź dyskopiłki z wyżej wspomnianej firmy. Dla małych majsterkowiczów przydadzą się zestawy związane z różnymi zawodami takimi jak chociażby mechanik, a dla nieco młodszych, uczących się podstawowych czynności, mówiące i grające pluszaki.

Zabawka adekwatna do płci i wieku

W tej kwestii ważne jest rozwianie kilku wątpliwości. Owszem, powinno się dobierać zabawki względem wieku dziecka, zwracając chociażby uwagę na pegi zawarte na opakowaniu przedmiotu. Natomiast jeśli chodzi o płeć, nie można bronić chłopcu kupna lalki lub dziewczynce kupna samochodziku. Jak wiadomo, w każdym późniejszym zawodzie potrzebni są mężczyźni i kobiety. Warto więc dać im możliwość wyboru, zamiast na początku ich drogi, odwodzić ich od być może przyszłych zainteresowań.