Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak urządzić mały pokój?

Z urządzaniem niewielkich wnętrz wiąże się wiele problemów, wynikających z ograniczonej powierzchni, jaką dysponujemy. Chcemy mieszkać komfortowo, a jednocześnie zmieścić w pokoju wszystko, co jest nam potrzebne. Dla wielu osób te dwie potrzeby wzajemnie się wykluczają, jednak w praktyce można je z sukcesem połączyć. Jak to zrobić? Jeśli planujecie aranżację niewielkiego pokoju, sprawdźcie kilka prostych porad w tym zakresie. Z pewnością się przydadzą nie tylko na etapie planowania, ale także realizacji remontu.

Strefy w pokoju

Warto pamiętać, aby pokój nie był urządzony chaotycznie. Doskonałym rozwiązaniem jest zaplanowanie stref. Nie chodzi oczywiście o ich fizyczne wydzielanie, czyli budowanie ścianek działowych, parawanów czy wieszanie kotar. Strefy powinny być wyznaczone przez wyposażenie, jakie znajdzie się w pokoju. Jako przykład podajmy salon. To jedno z najtrudniejszych do urządzenia wnętrz, ponieważ łączy w sobie kilka funkcji. Jest to przestrzeń do odpoczynku, wspólnych aktywności, spożywania posiłków, a także podejmowania gości. Nierzadko także, co ma miejsce w małych mieszkaniach, odgrywa rolę sypialni.

Na etapie wstępnym powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim meble. To one wyznaczają funkcje, jakie pełni konkretne pomieszczenie. Rekomendowanym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania zabudowy zakładowi stolarskiemu, w czym pomoże pożyczka bez BIK. Wówczas macie gwarancję, że nawet na niewielkiej powierzchni uda się wydzielić strefy do odpoczynku i aktywności, łącząc je na przykład z rozkładanym i chowanym w meblach łóżkiem. Co więcej, stół, który zajmuje zazwyczaj najwięcej miejsca, może być zaprojektowany tak, aby w razie potrzeby można go było rozbudować w sposób pozwalający wygodnie usiąść przy nim nawet dużej rodzinie.

Dekoracje

Często bagatelizowaną, ale bardzo istotną kwestią, są dekoracje. Jeśli w pokoju będzie ich za dużo, wówczas wywołamy wrażenie przytłaczające. Pamiętajcie więc, aby ograniczać ilość ozdób, obrazów, stojących figurek czy lampionów, chętnie ustawianych na półkach i stolikach. Każdy dodatkowy przedmiot może być tym, który zepsuje ogólny wizerunek pokoju. Podobnie jest z zasłonami i firankami. W małym pomieszczeniu nie warto wybierać ciężkich, grubych tkanin, ale lepiej zastosować na przykład rolety materiałowe, które kupicie dzięki pomocy pożyczki bez BIK.

Bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza jest dywan. W przypadku niewielkiego pokoju nie powinien on być zbyt ekspresyjny. Najlepiej sprawdzą się tkaniny delikatnie zdobione lub pozbawione wzorów. Dziś w sklepach znajdziecie piękne dywany, w stylu vintage, które doskonale wpisują się zarówno w aranżację nowoczesną, jak i klasyczną. Nie zapominajmy również o kolorach. Ściany pomalowane jaskrawymi barwami nie są dobrym rozwiązaniem. Zastosujcie prosty zabieg, czyli kolor jednej ściany niech kontrastuje z pozostałymi. Dzięki temu optycznie powiększycie pomieszczenie.