Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak szybko i sprawnie sprzedać używany samochód?

Przy kupnie oraz sprzedaży auta musimy uzbroić się w cierpliwość. O ile kupno zależy w dużej mierze od nas, tak sprzedaż używanego auta często okazuje się drogą przez mękę. Jak więc szybko sprzedać samochód, by uniknąć zbędnych formalności oraz tracenia czasu na klientów ,,widmo”?

Gdzie możemy sprzedać auto

Jednym z miejsc, w którym możemy wystawić, a w następstwie sprzedać auto jest giełda samochodowa. Często myślimy, iż czasy stadionowych zakupów mamy za sobą. Nic bardziej mylnego. Giełda samochodowa znajduję się każdym większym mieście i cieszy się nadal dużym powodzeniem. Najczęściej odbywa się w porannych godzinach, co najmniej raz w tygodniu. Prócz giełdy, można zdecydować się na wstawienie auta do komisu bądź pozostawienie go w rozliczeniu u dealera, to kolejne ze sposobów na jego sprzedaż. Niestety, te rozwiązania są najmniej opłacalne, gdyż oferowane stawki w tych miejscach są rażąco niskie. Warto więc poświecić odrobinę więcej czasu i sprzedać auto osobiście za zdecydowanie lepszą kwotę, zbliżoną do rzeczywistej wartości rynkowej naszego samochodu. Następnym, często spotykanym pomysłem sprzedaży aut są kartki naklejone za szybę samochodu. Sposób ten jest łatwy i nie wymaga od nas zbyt dużego zaangażowania. Zaletą znalezienia kupca w ten sposób jest realny, natychmiastowy kontakt z osobą zainteresowaną zakupem samochodu. Istnieje również możliwość wystawienia ogłoszenie w gazecie jest to jednak rozwiązanie skierowane do niewielkiej określonej grupy ludzi. Obecnie, w dobie wszechobecnego dostępu do sieci, większą popularnością cieszą się portale internetowe, które zastąpiły typową gazetę z ogłoszeniami. W dzisiejszych czasach wiele serwisów takich jak popularne ostatnio Pokato.pl oferuje darmowe ogłoszenia motoryzacyjne. Jednakże, klasyczna, papierowa gazetka może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób w podeszłym wieku, które ominęły przeskok technologiczny i w dalszym ciągu korzystają z tradycyjnych rozwiązań. Niemniej jednak najszybszym, najłatwiejszym oraz najpopularniejszym sposobem na sprzedaż pojazdu są wspomniane już serwisy internetowe.

Jak sprzedać samochód na portalu internetowym?

Przed wystawieniem auta na sprzedaż warto zastanowić się nad jego realną wartością. Zbyt wysoka cena może odstraszać wielu zainteresowanych, za to zbyt niska może budzić wątpliwości co do stanu technicznego samochodu. Ponadto niezwykle ważna przy sprzedaży używanego samochodu osobowego jest treść ogłoszenia jaką zamieścimy na portalu internetowym. Częstym błędem ogłoszeń sprzedażowych jest opis produktu, który jest niezwykle okrojony i chaotyczny. Ogłoszenie powinno być uporządkowane i powinny być w nim zawarte wszelkie informacje związane z danym modelem auta oraz jego historią. Warto skompletować całą historię serwisową auta i poinformować nabywcę o tym, co powinno być wymienione w najbliższej przyszłości. Istotne znaczenie mają również zdjęcia, które powinny być wykonane uczciwe. Wszelkie wady znajdujące się na karoserii bądź wewnątrz auta powinny zostać dobrze sfotografowane. Oczywistym jest odpowiednie przygotowanie auta przed sprzedażą. Jego umycie z zewnątrz oraz odkurzenie w środku to minimum jakie powinno się wykonać. Chcąc podwyższyć cenę auta, bardzo ważne jest odpowiednie zaprezentowanie go. Każdy z nas, najczęściej kupuje oczami. I chociaż w aucie wygląd nie jest najważniejszy, tak zadbanie o niego przed sprzedażą, pozwoli na podwyższenie ceny samochodu. Kiedy już  znajdzie się nabywca, należy pamiętać o wszystkich formalnościach. Niezwykle ważna jest treść umowy kupna-sprzedaży samochodu, dzięki której dotychczasowy właściciel może uniknąć wielu kłopotów, a nabywca być pewnym o bezpieczeństwie całej transakcji.