Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak odróżnić plamienie w czasie owulacji a ciążą?

W dzisiejszych czasach wiele kobiet, zadaje pytanie związane z następującą kwestią: jak wygląda plamienie w ciąży zamiast okresu oraz dlaczego wygląda to akurat w takiej postaci i z jakimi zmianami w organizmie kobiety jest to związane? Lekarze zwracają uwagę na to, że plamienia kobiety pomiędzy cyklami, może być dla pacjentki alarmującym sygnałem, którego nie należy ignorować, z tego względu. że niekiedy mówi się o zagnieżdżeniu zarodka w macicy, może to być również przejaw płodności, ale także początkowy sygnał niebezpiecznych chorób.

Czym charakteryzuje się krwawienie podczas owulacji?

Plamienie w trakcie owulacji z reguły trwa dwa, trzy dni, a do tego krew może przybierać jasnoróżowy kolor, niekiedy także brązowo-czerwoną barwę. W krwi może znajdować się śluz szyjki macicy, z kolei plamienie, może objawiać się lekkimi skurczami brzucha. Kiedy spotykamy się z plamieniem o wymienionych powyżej cechach, to wówczas są dostępne następujące warianty odnoszące się do przyczyny jak:

– plamienie może być spowodowane dynamicznymi zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie;
– w trakcie trwania owulacji pęcherzyk Graafa, czyli komórka jajowa otoczona komórkami odżywczymi wraz z płynem;
– przy jajeczkowaniu poziom estrogenu obniża się, zmniejszona zostaje grubość wyściółki macicy, która ulega złuszczeniu, co może spowodować krwawienie.

A co w sytuacji plamienia implantacyjnego?

Po kilku dniach od zapłodnienia może mieć miejsce plamienie implantacyjnego, które dotyka jedną czwartą kobiet. Plamienie w czasie owulacji a ciąża ma związek z tym, że zarodek łączy się z układem krwionośnym kobiety w celu dalszego rozwoju. Takie połączenie umożliwia wymianę substancji odżywczych oraz gazowych pomiędzy płodem, a rodzicielką. Wówczas czasem w trakcie tego procesu. może dochodzić do plamienia, które bardzo często jest mylone z miesiączką.

Jak rozpoznać czy jest to krwawienie przy owulacji, plamienie implantacyjne czy okres?

Jak wygląda plamienie w ciąży zamiast okresu? Podstawowa różnica to kolor plamienia, wtedy krew przybiera kolor lekko brązowy, czerwonawy bądź różowawy. Z kolei krew miesiączkowa ma kolor jasno lub ciemnoczerwony. Dodatkowo krwawienie w trakcie cyklu oraz po zagnieżdżeniu się zarodka jest mniej obfite niż typowa menstruacja.

Kiedy jednak mamy pewne wątpliwości co do stanu naszego zdrowia, bądź podejrzenia, że jesteśmy w ciąży to warto udać się do specjalisty jakim jest ginekolog Wrocław. W stolicy dolnego Śląska swoją praktykę prowadzi doświadczony oraz profesjonalny specjalista tego rodzaju.