Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pierwsze buty dla dziecka – charakterystyka obuwia do nauki chodzenia

Dorastający maluch poznaje świat na swój sposób – rodzice powinni mu zatem zapewnić najlepsze warunki do rozwoju. Pierwsze buty dla dziecka do nauki chodzenia spełniać muszą kilka istotnych warunków, gwarantując tym samym zdrowe dorastanie malucha. Czym powinny się cechować buciki dla dziecka?

Kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki?

Stawianie pierwszych kroków to dla malucha wiele emocji. Poznawanie świata z zupełnie innego poziomu dostarcza mnóstwo wrażeń, zabawy i frajdy. Gdy dziecko nauczy się chodzić, dotychczasowe życie zmieni się nie tylko dla niego, ale także jego rodziców. Przede wszystkim konieczne jest zweryfikowanie otoczenia, tak aby na malucha nie czyhały potencjalne zagrożenia i niebezpieczeństwa.

Specjaliści z zakresu zdrowia dziecięcego zgodnie uważają, że dziecko powinno stawiać swoje pierwsze kroki w naturalnych warunkach. Oznacza to, iż rodzice nie powinni zmuszać swojej pociechy do samodzielnego wstawania, stania lub tym bardziej chodzenia. Maluch swoje umiejętności odkrywać powinien we własnym tempie, które bywa bardzo indywidualną kwestią. Dodatkowo naukę chodzenia warto rozpocząć na bosaka – wówczas dziecko doświadczać będzie pełnego spectrum stymulujących bodźców.

Najważniejsze cechy obuwia do nauki chodzenia

pierwsze buty dla dziecka rodzice zainwestować powinni w okolicy pierwszego roku malucha. Obuwie w początkowej fazie rozwoju wykorzystywane będzie w szczególności na zewnątrz – np. podczas spacerów bądź spotkań z bliskimi. Przede wszystkim buciki cechować powinny się maksymalnie elastyczną podeszwą, która bez problemu zginać się będzie w około 1/3 długości. Stopień twardości nie może być zbyt wysoki, tak aby podeszwa obuwia wykręcać się mogła na boki. Ważną cechą jest także lekkość konstrukcji obuwia, które nie powinno niepotrzebnie obciążać stopy dziecka.

Wybierając pierwsze buciki dla dzieci, rodzice zwrócić muszą również uwagę na przewiewność i miękkość wierzchu buta. Istotne jest zatem wykonanie obuwia z wysokiej jakości materiałów, które zapewniać będą właściwą cyrkulację powietrza. Doskonale w tym przypadku sprawdzają się nowoczesne membrany. Istotne znaczenie ma prawidłowo dopasowany zapiętek i odpowiednia ilość miejsca na palce dziecka. Jeżeli planujemy wakacyjny wyjazd nad jezioro bądź morze koniecznie zakupić powinniśmy attipasy do wody. Są to buciki przystosowane do poruszania się w bliskim otoczeniu wody.