Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zwiększyć kompetencje zawodowe opiekunki osób starszych?

Jeszcze do niedawna zawód opiekunki osób starszych kojarzony był jako ten, który może wykonywać każdy. Rzeczywistość pokazuje jednak, że praca ta jest wyczerpująca psychicznie i fizycznie, a także wymagająca niemałych kompetencji i wiedzy. Profesjonalna opiekunka osób starszych powinna wiedzieć nie tylko, jak zapewnić swojemu podopiecznemu bezpieczeństwo, ale także umieć rozpoznać niepokojące objawy chorób wieku starczego, wiedzieć, jak ułożyć dietę seniora, jak go gimnastykować, dbać o zachowanie przez niego sprawności umysłu. Gdzie szukać wiedzy, która rozwinie kompetencje zawodowe opiekunki osób starszych?

Dlaczego warto rozwijać swoje kompetencje?

Kandydatki, które chcą podjąć prace jako opiekunki seniorów w Niemczech, są dokładnie sprawdzane przez agencje pracy. Weryfikują one ich CV, nie tylko pod względem znajomości stopnia języka naszych zachodnich sąsiadów, ale wiedzy, która ułatwi opiekę. In plus agencja opiekunek w Niemczech zaliczy m.in. umiejętności udzielania pierwszej pomocy, wiedzę na temat żywienia osób starszych, kompetencje w zakresie animacji czasu wolnego, znajomość gier i zabaw pozwalających zachować sprawność umysłu. Odwiedzając felizajob.pl, przekonasz się także, że agencja opiekunek w Niemczech „przyzna ci dodatkowe punkty” za znajomość niemieckich zwyczajów i tradycji. Te pozwolą szybciej się zaaklimatyzować, a także umożliwią łatwiejsze nawiązanie kontaktu z podopiecznym.

Osoby, które pochwalić mogą się wysokimi kompetencjami w zakresie opieki nad osobami starszymi, liczyć mogą na szybsze znalezienie pracy za Odrą, możliwość negocjowania warunków zatrudnienia, otrzymanie wyższego wynagrodzenia. Pożądane na rynku pracy umiejętności i wiedza gwarantuje więc wyższe zarobki i lepsze warunki pracy. U opiekunek z wyższymi kompetencjami rzadziej też występują problemy z aklimatyzacją, bezradnością w obliczu nowych obowiązków itp.

Jakie kompetencje powinna rozwijać opiekunka osób starszych?

Bez względu na to, czy jako opiekunka do osób starszych chcesz pracować w Polsce, w Niemczech czy w Szwajcarii należy zadbać o podstawowe umiejętności. Do tych należy wiedza, jak udzielać pierwszej pomocy np. przy zadławieniu czy pojawianiu się wstępnych objawów zawału serca, czy udaru. Z racji tego, że pod opiekę opiekunek zazwyczaj trafiają osoby z już nie najlepszym zdrowiem, ważne jest również, aby znały one i umiały rozpoznać podstawowe symptomy schorzeń osób starszych.

W przypadku, gdy chce się podjąć pracę poza granicami kraju, dobrze jest poznać przynajmniej podstawy języka. Umiejętność komunikatywnego porozumiewania się w ojczystym języku seniora znacznie ułatwi prace i opiekę nad nim. Nie bez znaczenia jest również znajomość lokalnych zwyczajów i tradycji.

W wielu przypadkach jednym z zadań opiekunki do osób starszych w Niemczech jest czuwanie nad prowadzeniem domu. W wywiązywaniu się z tego obowiązku pomoże znajomość systemów do organizacji pracy oraz zarządzania domowym budżetem. Pracodawcy docenią również fakt, że opiekunka posiada prawo jazdy – znacznie to ułatwi codzienne funkcjonowanie i przyspieszy robienie zakupów czy wyjazdy z seniorem na wizyty lekarskie.