Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wyeliminować bóle w kręgosłupie? Kup dobry materac!

Bóle w kręgosłupie towarzyszą Ci już od dłuższego czasu, ale nie wiesz, jak je wyeliminować? Zacznij swoją przemianę oraz poprawę kondycji fizycznej od wymiany starego materaca na nowy. Dobre podłoże to zdrowy i komfortowy sen oraz lepsze samopoczucie.

Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, jak szkodliwe i traumatyczne dla naszego organizmu jest niewysypianie się oraz niezapewnienie kręgosłupowi oraz mięśniom odpowiednich warunków do zasypiania. Sen na niewłaściwym podłożu to najczęstsza konsekwencja bóli w plecach, krzyżu, kłopotów z bezsennością oraz nieprzemijające migreny. Sen na byle jakim materacu, zniszczonym i o niewłaściwej twardości to gorsze samopoczucie, które może być także przyczynkiem do powstania depresji. Jak przygotować się do zakupu właściwego materaca, o czym pamiętać i jak nie powielać bolesnych błędów? Sprawdź!

Wybór materaca, a indywidualne predyspozycje względem snu! O tym pamiętaj!

Zakup materaca to ten etap wykończenia wnętrz lub jego aranżacji, który pod względem wartości można spokojnie przyrównać do nabycia drzwi, czy też mebli. W sypialni materac odgrywa bardzo ważną funkcję, bo to właśnie dzięki niemu możemy wypoczywać w komfortowych warunkach. Relaks na właściwie dobranym podłożu sprzyja wyciszeniu i umożliwia też zebranie sił na nadchodzące wyzwania. A o jakich parametrach materaca warto pamiętać?

Pierwszym z tych najistotniejszych będzie twardość podłoża. Osoby lekkie tzn. takie, których waga oscyluje w granicach 60 kg powinny kupić materac tzw. miękki, który nie będzie powodował bolesnych ucisków ciała. Osoby, które ważą więcej mogą natomiast pokusić się o wybór podłoża twardego lub wzmocnionego specjalną warstwą kokosa. Dzięki takiemu wykonaniu cięższe osoby unikną zapadania się w określonej powierzchni, ale co najważniejsze także nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa i jego naturalnych krzywizn.

Jeśli natomiast nie masz pewności, która z twardości będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia to kup materac o parametrach: średnio twardy lub średnio miękki. Takie oznaczenie będzie umożliwiało też wybór podłoża dla dwóch osób o zróżnicowanej wadze ciała.

Oprócz parametru odnoszącego się do twardości podłoża, innym konicznym do podjęcia wyborem będzie założenie zakupu prawidłowej wielkości materaca. Dla singli zaleca się wybór materaca o powierzchni co najmniej 100×200 cm. Natomiast parom wygodnie będzie na podłożu o wielkości co najmniej 160×200 cm. W katalogach czołowych producentów materacy znajdziesz modele także większe, które na pewno sprostają trudnym wymaganiom klientów.

Materac i jego wypełnienie, jakie mamy możliwości?

Wśród dobrej jakości produktów znajdziemy materace przygotowane z różnorodnych pianek oraz w systemie sprężynowo kieszeniowym, którą z opcji wybrać dla siebie?

Osoby, które od swojego materaca oczekują przede wszystkim wysokiej jakości wentylacji, ale także prawidłowego ułożenia kręgosłupa powinny dobrać np. podłoże przygotowane z pianki wysokoelastycznej. Taki materiał nie uciska mięśni, a wręcz dopasowuje się do każdego ciała. Dzięki temu komfort snu jest naprawdę wysoki niezależnie od tego, czy jesteś osobą młodą, starszą, zdrową, czy też borykającą się z różnymi kłopotliwymi schorzeniami.

Jedną z lepszych opcji wypełnienia współczesnych materacy będzie także podłoże ze wspomnianym systemem kieszeniowym. Polega on na tym, że każda przygotowana w materacu sprężynka umieszczona zostaje w osobnej kieszonce. W praktyce zatem, nawet, gdy jedna z osób wysypiających się na materacu porusza się to druga, nie odczuwa żadnych z nieprzyjemnych drgań. Materace przygotowane w systemie sprężynowo kieszeniowym to najchętniej kupowana opcja dedykowana sypialniom małżeńskim. Jeśli poszukujesz właśnie takiego rozwiązania to postaw na ten wariant.

Już wiesz, jaki materac kupić? Postaw na produkt dedykowany indywidualnym potrzebom i ciesz się wypoczynkiem spełniającym oczekiwania Twoje oraz partnera lub partnerki.