Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak urozmaicić wieczór we dwoje?

Odkrywanie swojego ciała oraz ciała partnera to jedna z najbardziej intymnych i zbliżających do siebie czynności w związku. Bardzo często również okazuje się, że w miarę poznawania nowych stref erogennych lub czynności, które sprawiają nam i drugiej osobie przyjemność, odczuwamy coraz większą satysfakcję ze zbliżenia, które obniża poziom stresu oraz wpływa na wydzielanie hormonu szczęścia. Warto przy tym wspomnieć, że udane zbliżenie nie zawsze musi kończyć się orgazmem – wiele osób odczuwa niezwykłą przyjemność z samego dotyku, masażu lub z poczucia bycia blisko partnera albo partnerki. Ponadto ciekawym urozmaiceniem życia seksualnego stają się akcesoria erotyczne, które również wpływają na lepsze poznanie własnego ciała, choć często wiążą się z obawami i wątpliwościami.

Akcesoria erotyczne – czy warto wprowadzić je do swojego związku?

Chcąc wprowadzić do swojego życia erotycznego różnego rodzaju gadżety, często pragniemy urozmaicić zbliżenia i rozbudzić nieco pożądanie swoje oraz drugiej osoby. Mimo to niekiedy możemy nie wiedzieć, w jaki sposób rozpocząć rozmowę o poszczególnych akcesoriach i jak przedstawić swoje fantazje, aby nie urazić partnera czy partnerki ani nie spotkać się z odrzuceniem. Dzieje się tak, ponieważ wokół gadżetów erotycznych wciąż krąży wiele niekorzystnych mitów, które czynią je tematem tabu.

Warto jednak pamiętać, że komunikacja swoich potrzeb oraz obaw to podstawa każdego związku i satysfakcjonującego seksu. Dlatego dobrym pomysłem staje się szczera rozmowa z partnerem, która będzie polegała zarówno na zakomunikowaniu swoich potrzeb, jak i na wyjaśnieniu ewentualnych obaw czy wątpliwości. Często możemy między innymi spotkać się z myślami, że wprowadzenie gadżetów erotycznych jest oznaką naszego niezadowolenia z seksu – wówczas warto pamiętać o tym, że akcesoria erotyczne stanowią jedynie urozmaicenie stosunków i z tego powodu nie będą w stanie zastąpić bliskości ukochanej osoby.

Decyzja dotycząca stosowania akcesoriów erotycznych powinna spotkać się z akceptacją partnera lub partnerki. Dzięki temu gadżety erotyczne pomogą w lepszym poznaniu swojego ciała, a także mogą okazać się dodatkowym elementem gry wstępnej pobudzającej pożądanie. Dla wielu par niezwykle ekscytujące staje się obserwowanie masturbacji partnera lub partnerki, na przykład za pomocą wibratorów. Wówczas można nie tylko wzbudzić w sobie większą namiętność, ale przede wszystkim zobaczyć, co sprawia drugiej osobie największą przyjemność; jaki sposób poruszania się, jaki rodzaj stymulacji czy jaki typ masażu stref erogennych. W efekcie tego typu obserwacja partnera lub partnerki staje się niezwykle cennym doświadczeniem, które można wykorzystać podczas seksu.

Na jakie akcesoria erotyczne warto się zdecydować?

Akcesoria erotyczne powinniśmy dobrać do naszych potrzeb oraz fantazji – u jednych osób najciekawszym gadżetem staną się wibratory lub nakładki na penisa, a u innych akcesoria BDSM, na przykład pejczszpicruta, kajdanki czy elementy pobudzające zmysły w postaci opaski na oczy. W tym przypadku nie ma złych wyborów ani wstydliwych gadżetów. Każdy z nich zapewnia inny rodzaj pobudzenia i zupełnie różne doznania, które przyczyniają się do odkrywania własnej seksualności oraz tego, co sprawia nam największą przyjemność. Dobrym pomysłem będzie stopniowe wprowadzanie tego typu akcesoriów i otwarta rozmowa z partnerem lub partnerką po zbliżeniu – dzięki temu można wzajemnie przedyskutować, co okazało się najciekawszym doświadczeniem.