Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak poprawnie wypolerować reflektory? Wyjaśniamy krok po kroku!

Martwi Cię to, że reflektory w Twoim samochodzie stały się matowe, a dodatkowo zżółkły? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Wystarczy niewielki wysiłek, a będziesz w stanie przywrócić im dawny blask. Polerowanie reflektorów to prosty zabieg, który zdecydowanie podniesie estetykę Twojego pojazdu. Dziś podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Dlaczego reflektory potrzebują polerowania?

To normalne, że przez złe warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, z czasem reflektory w Twoim aucie stają się matowe. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie problem estetyczny. Zmatowiałe lampy słabiej przepuszczają światło, przez co możesz mieć ograniczoną widoczność podczas jazdy. Warto więc, byś spróbował je wypolerować, dla bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Co będzie Ci potrzebne?

Polerowanie reflektorów nie wymaga od Ciebie wielkiego przygotowania. Niezbędna będzie taśma malarska, środek odtłuszczający, papier ścierny o różnej gradacji, ściereczka z mikrofibry, pasta do polerowania kloszy oraz środek do ochrony reflektorów. W dobrych sklepach znajdziesz gotowe zestawy, dzięki którym Twoje auto znów będzie w świetnej formie.

Polerowanie reflektorów — przygotowanie

Od czego powinieneś zacząć przygotowania do tego rodzaju zabiegu? Ustaw samochód w cieniu, aby uniknąć jego nagrzewania. Dokładnie umyj, odtłuść i osusz lampy. Następnie koniecznie zabezpiecz je taśmą malarską. Czemu to ma służyć? Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszysz szansę na powstanie zarysowań na lakierze w okolicy reflektorów.

Polerowanie reflektorów krok po kroku

Kiedy reflektory są już odpowiednio zabezpieczone, sięgnij po papier ścierny. Przyda Ci się do tego również woda. Na początek wybierz papiery z niższą gradacją, a z czasem przechodź do wyższej. Możesz zacząć od takiego, który ma 800, a skończyć na gradacji 3000. Używając papieru, pamiętaj, aby nie wykonywać kolistych ruchów.

Gdy już skończysz, ponownie odtłuść powierzchnię lampy, kiedy ta będzie chłodna. Następnie wypoleruj klosz specjalną pastą, przy użyciu szmatki z mikrofibry. Usuń nadmiar preparatu, a potem nanieś środek do zabezpieczania reflektorów. Kiedy wykonasz wszystkie wymienione kroki poprawnie, przywrócisz swoim reflektorom dawny blask!

Polerowanie reflektorów sprawi, że Twój samochód stanie się nie tylko piękniejszy, ale również bezpieczniejszy. Wszystkie niezbędne do tego zabiegu artykuły znajdziesz np. w sklepie Car Cosmetic. Postaw na odpowiednią pielęgnację pojazdu i ciesz się jego funkcjonalnością!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]